Wielka promocja PKP Intercity. Podróżuj cały weekend za 81 zł, zyskaj 30 proc. rabatu

Robert Kędzierski
PKP Intercity rozpoczyna akcję, która umożliwi znaczne tańsze podróżowanie pociągów. Hitem mogą okazać się bilet weekendowy oraz zniżka wynosząca 30 proc. Niektórzy dostaną nawet rabat do rabatu.

W te wakacje podróż pociągiem może być dużo tańsza dzięki najnowsze ofercie PKP Intercity. Przewoźnik wprowadza specjalne bilety weekendowe oraz zniżki dla rodzin. Rozpoczęcie akcji łączy się z wprowadzeniem do rozkładu nowych pociągów oraz otwarcie połączeń takich jak Łódź-Giżycko, Warszawa-Beskid Śląski. PKP Intercity utworzyło też lepsze dojazdu do Kudowy-Zdroju,Szklarskiej Poręby.  Podróżujący do Jeleniej Góry będą mogli wybrać Pendolino.

Wybierając się zagranicę, pasażerowie będą mogli dojechać m.in. na Ukrainę, Węgry, Słowację do Czech, Austrii, Niemiec czy Rosji.

W weekend ze zniżkami

Prawdziwym hitem może okazać się bilet weekendowy. Za cenę 81 zł umożliwia dowolną ilość przejazdów pociągami TLK i Inter City (IC). Podróż możliwa jest od piątku od godz. 19 do poniedziałku do godz. 6.00.

Za 164 zł będzie z kolei można nabyć bilet weekendowy premium. Pozwoli korzystać ze znacznie większej ilości połączeń, bo obejmuje pociągi  Express InterCity Premium (EIP), Express InterCity (EIC), InterCity (IC) i TLK. 

Rodziny zyskają

Popularnością może cieszyć się tez bilet rodzinny. Umożliwia przejazd z rabatem w wysokości 30 proc. Zniżką objęta jest już podróż dwójki osób (w tym dziecko do lat 16). Posiadacze Karty Dużej Rodziny zyskają jeszcze więcej, bo rabat w wysokości 30 proc. łączy się z ustawową zniżką wynoszącą 37 proc.  O 1/3 mniej zapłacą też osoby powyżej 60 roku życia - w ramach oferty Bilet dla Seniora. 

Czytaj też: WiFi w pociągach Intercity? Wydaje się, że to proste, a w grę wchodzą grube miliony. 

Podczas wakacji podróżni będą mogli skorzystać z pomocy informatorów mobilnych, którzy będą dyżurowa na 11 największych dworcach kolejowych w kraju w terminach: 23-26 czerwca, 11, 15, 30, 31 sierpnia oraz 1-4 września. Dodatkowe wsparcie informacyjne dla podróżnych będzie też dostępne w : Kołobrzegu, Międzyzdrojach i Władysławowie. Osoby, które planują podróż lub chcą dowiedzieć się, jakim zainteresowaniem cieszy się dane połączenie mogą śledzić prognozy frekwencji w pociągach PKP Intercity na stronie www.intercity.pl. Bilety można natomiast kupić zarówno w internecie jak i z użyciem aplikacji IC Mobile Navigator.

Więcej o: