Rafalska ostrzega MOPS-y przed oszustami. "Próba wyłudzenia pieniędzy"

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wydało ostrzeżenie przed oszustami podszywającymi się pod pracowników resortu. Mają oni dzwonić do ośrodków pomocy społecznej i wzywać do rzekomo obowiązkowego udziału w płatnych szkoleniach.

Jak informuje ministerstwo, w ostatnim czasie do ośrodków pomocy społecznej telefonicznie zgłaszają się osoby podające się za pracowników resortu. Powołując się na inspektorów z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, informują pracowników ośrodka, że ci rzekomo nie mają koniecznych szkoleń np. z zakresu „teorii procedur i bezpieczeństwa”. Ostrzegają przy tym przed konsekwencjami służbowymi za nieukończenie szkolenia.

Oszuści twierdzą ponadto, że termin szkoleń z dofinansowaniem minął, i teraz za udział w obligatoryjnym szkoleniu w nowym terminie należy zapłacić więcej.

Resort Rafalskiej ostrzega, że nie ma z takimi telefonami nic wspólnego - to próba wyłudzenia pieniędzy, którą natychmiast należy zgłosić na policję.

Nie jest to jedyne ostrzeżenie przed oszustami, jakie w ostatnich tygodniach wydało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Resort przestrzegał ostatnio między innymi przed oszustami podającymi się za pracowników socjalnych z ośrodków pomocy społecznej.

Także gdy od początku sierpnia br. ruszał nowy nabór wniosków o świadczenie z programu Rodzina 500 plus, Rafalska ostrzegała przed osobami czy stronami, które za opłatą oferują wypełnienie wniosku. - Pojawiały się próby wykorzystywania naiwności osób, którym zależy na świadczeniu a które nie były pewne, czy dobrze wypełnią wniosek, czy mogą skorzystać z innej oferty – instruowała minister w rozmowie z PAP. - Nie trzeba płacić za wniosek, nie trzeba płacić za jego wypełnienie. Nie korzystajmy z niepewnych źródeł – apeluje Rafalska.

***

Voelkel: W nowoczesnych firmach nie potrzebujemy ludzi, którzy nastawieni są na indywidualny cel [NEXT TIME]

Więcej o: