Lego wprowadza na rynek jeden z największych zestawów klocków w historii. Będzie hit?

Sokół Millennium, bo tak nazywa się nowy produkt, to konstrukcja, która szczególnie przypadnie do gustu fanom "Gwiezdnych Wojen". Jest to bowiem miniatura statku z popularnej kosmicznej serii.

Zestaw, który właśnie zaprezentowała duńska firma składa się z 7541 klocków (poprzedni Sokół składał się z 5197 części), a jego wymiary to 84 cm długości, 56 cm szerokości i 21 cm wysokości.

Na jego zakup będzie jednak trzeba będzie poczekać do 1 października tego roku. Tych, którzy już sięgają po portfele uświadamiamy, że tanio nie jest. Jego cena to 799,99 dol.

Na pocieszenie pozostaje informacja, że projektantom udało się ponoć odtworzyć statek z najdrobniejszymi szczegółami. W pudełku z klockami znajdą się też figurki głównych bohaterów gwiezdnej opowieści.

Rekordowe zyski Lego

Czy znajdą się chętni żeby zapłacić aż takie pieniądze? Wydaje się, że tak, bo firma i sama kosmiczna saga mają rzesze fanów. Poza tym, Lego świetnie ostatnio radzi sobie na rynku, ma już ok. 70 proc. światowego rynku klocków. W 2016 r. było nawet tak dobrze, że firma ograniczyła reklamy i zahamowała sprzedaż w Ameryce, bo nie nadążała z produkcją. Jej wyniki za ubiegły rok był rekordowe – przychody osiągnęły poziom prawie 5,4 mld dol, a zysk netto 1,3 mld dol.

Autorem tego sukcesu jest przede wszystkim Joergen Vig Knudstorp, który kierował duńską firmą przez 12 lat. Duńczyk, który w 2004 roku został pierwszym szefem Lego spoza rodziny założycielskiej, odbudował jej pozycję na rynku i sprawił, że znów zaczęła przynosić zyski. Od stycznia 2017 r. firma ma nowego szefa, to Brytyjczyka Bali Padda.

Więcej o:
Komentarze (40)
Lego wprowadza na rynek największych zestawów klocków w historii
Zaloguj się
 • dramaturgwasilyj

  Oceniono 22 razy 18

  Ogłoszono też, że na rok 2018 planowany jest jeszcze większy zestaw, podobno idący w dziesiątki tysięcy elementów, „Świątynia w Licheniu”.

 • lottare21

  Oceniono 8 razy 6

  Lego wprowadza na rynek - tu chyba brakujący fragment tytułu - ( jeden z ) największych zestawów klocków w historii.

 • enforte

  Oceniono 7 razy 5

  Domagam się interwencji lub jasnego stanowiska LEGO w sprawie powyższego zestawu.

  W obsadzie występuje zarówno 'klasyczna załoga' czyli czasy 'kiedy Han Solo młodym był' jak i załoga z przebudzenia mocy (Ren + Finn + BB8). Domagam się informacji, czy zestaw zawiera dwa zestawy anten dla statku zgodne z czasami, które model ma w danej chwili odzwierciedlać. W Przebudzeniu Mocy antena po prawej była prostokątna, w starszych seriach okrągła - liczę, że zadbano o ten arcyważny detal!

  Jakby ktoś nie zrozumiał, to piszę lekko żartobliwie, ale wbrew pozorom są ludzie, którzy na pewno zwrócą uwagę na ten detal ;)

 • adalberto3

  Oceniono 3 razy 3

  Osobiście chciałbym mieć zestaw, z którego mógłbym wybudować domy, pałace, kościoły w różnych stylach architektonicznych, np. renesansowy ratusz z Zamościa.

 • butchy1

  0

  Z tą drobna różnicą, ze w polskim oficjalnym sklepie tez zestaw kosztuje blisko 1000 USD...

 • ryszardbed

  Oceniono 2 razy 0

  Brak lorda Farquada w pelerynce... hitu nie bedzie

 • foreksfxxxx

  Oceniono 6 razy -2

  To fajne klocki, ale niestety powinni zakazac jej sprzedazy. Pranie mozgow milionow dzieci, a byle zestawik kosztuje 300zl, a cos fajniejszego 1500. Stac na Lego tylko zamoznych, a dzieci nie odrozniaja czy rodzica stac czy nie stac. Jakosc spasowania tez juz nie ta z lat 80s. Moje Lego rozpadaja sie po otwarciu, nie sa tak scislo sprarowane. SZkoda mi tych dzieci ktorych rodzicow nie stac na byle male gowno po za 200 zl, a wieksze cos za 1200. Dzeciom i rodzicom takich boili powinno oszczedzic sie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX