Beata Szydło otrzyma Nagrodę Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy

Beata Szydło z Nagrodą Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy - poinformował portal Onet.pl. Oficjalna gala wraz z ogłoszeniem wyników odbędzie się wieczorem.

W ubiegłym roku Beata Szydło wręczała statuetkę Człowieka Roku premierowi Węgier Viktorowi Orbanowi. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku osobiście dołączy do grona jej laureatów. Uzasadnienie poznamy wieczorem, kiedy statuetka oficjalnie zostanie przekazana w ręce pani premier.

Wśród nominowanych byli także między innymi Mateusz Morawiecki, prof. Adam Strzembosz, premier Estonii Juri Ratas, Saulius Skvernelis (premier Łotwy), gen. Zbigniew Ścibor-Rylski (prezes Związku Powstańców Warszawskich) i Janusz Filipiak (prezes zarządu Comarchu).

Informację potwierdził Maciej Wąsik, który jest sekretarzem stanu w kancelarii premiera.

W przeszłości laureatami Nagrody Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy byli m.in. Donald Tusk, Bronisław Komorowski, Janusz Lewandowski, Vaclav Havel, Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Jan Paweł II. 

Kapituła przyznająca nagrodę składa się z kilkudziesięciu osób należących do różnych środowisk. Jednak od kiedy PiS jest u władzy, to przewagę w tym gronie mają przedstawiciele prawicy. 

Więcej o: