GTC otwiera nowe centrum handlowe w Warszawie. Galeria Północna kosztowała spółkę 800 mln zł

W Białołęce została otwarta Galeria Północna. To największa tego typu inwestycja w Warszawie od niemal dekady. Jej realizacja kosztowała spółkę Globe Trade Centre 800 mln złotych.

Nowe centrum handlowe, mieszące się przy ul. Światowida w Białołęce, to ponad 64 tys. mkw powierzchni, 200 sklepów, punktów usługowych, butików. Nowe centrum pomieści m.in. 11-salowe kino, klub fitness, placówka Enel-Med i strefę gastronomiczną z 20 lokalami. Do dyspozycji klientów oddanych zostało 2 300 miejsc parkingowych. Według GTC, inwestora Galerii Północnej, w bezpośrednim zasięgu centrum mieszka blisko 750 tys. osób.

Wybierający się na zakupy do Galerii Północnej klienci będą mogli cieszyć się ofertą znanych i popularnych marek, jak chociażby LPP – Reserved, Mohito, Sinsay, House i Cropp, CCC, sklepu TK Maxx, H&M, perfumerii Douglas i Sephora czy drogerii Super-Pharm oraz Rossmann. Pojawią się również sklepy marek, które dopiero wchodzą na polski rynek: Forever 21 i Hamleys, Zarina i Love Republic. 

Oprócz tego Galeria ma zapewnić swoim klientom dodatkowe atrakcje, jak chociażby zielony dach z ogrodem, skate park, siłownię plenerową, parking dla rowerów i stację naprawy jednośladów oraz liczne udogodnienia dla rodzin z dziećmi m.in. pokoje rodzinne, dostosowane toalety, plac zabaw oraz strefę dziecięcą.

Zobacz relację z otwarcia Galerii Północnej na Metro Warszawa

Przedstawiciele GTC chwalą się, że już w tym momencie udało się skomercjalizować blisko 90 proc. powierzchni galerii. 

Nowa galeria jest jedną z największych tego typu nieruchomości komercyjnych w Warszawie. Nieznacznie wyprzedza w tym rankingu Złote Tarasy (63,5 tys. mkw) i Galerię Mokotów (62,5 tys. mkw). W skali kraju jednak nie łapie się do pierwszej dziesiątki. Prym wciąż wiedzie łódzka Manufaktura (110 tys. mkw), która jest prawie dwa razy większa, a na podium są jeszcze warszawska Arkadia (105 tys. mkw) oraz Port Łódź (103 tys. mkw). 

Galeria Północna to jedna z większych inwestycji Grupy GTC w Polsce, która ma w swoim portfolio 66 komercyjnych nieruchomości o łącznej powierzchni 1,2 mln mkw do wynajmu. Oprócz tego GTC inwestuje w inne nieruchomości komercyjne i realizuje projekty mieszkaniowe. GTC działa zarówno w Polsce, jak i w Serbii, Rumunii, Chorwacji i na Węgrzech.

Akcje spółki notowane są na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 2004 roku. W pierwszym półroczu 2017 spółka zanotowała zysk netto na poziomie 60 mln euro, a wartość portfela nieruchomości wyniosła 1,71 mld euro

Więcej o: