Biedronka chce powalczyć z InPostem. Sieć będzie testować maszyny paczkowe w sklepach

Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka, będzie stawiać maszyny paczkowe w swoich sklepach. W całej Polsce ma się ich pojawić w sumie kilkaset.

Biedronka idzie w paczki

Biedronka chce zawalczyć o część udziałów w atrakcyjnym rynku paczek. - W najbliższym czasie rozpoczniemy test maszyn paczkowych. Pierwsze urządzenia będą uruchomione na Śląsku, a stopniowo będziemy włączać kolejne lokalizacje - poinformowało nas biuro prasowe Jeronimo Martins. W sumie takich urządzeń w Biedronkach ma być 300. - To rozwiązanie ma być kolejnym udogodnieniem dla naszych klientów, natomiast o jego przyszłości zdecydują wyniki testu - podaje biuro prasowe.

O planach sieci dyskontów napisała "Rzeczpospolita". Według gazety, Biedronka ma przy tym projekcie współpracować z duńską firmą Swipbox, której udostępni powierzchnię sklepów. Maszyny miałyby działać pod logo właśnie duńskiego operatora. Pierwszym partnerem przedsięwzięcia ma być według "Rzeczpospolitej" DHL, ale zainteresowane są też inne firmy logistyczne, a także Poczta Polska, która niezależnie, według doniesień, chce postawić razem z Allegro 1000 urządzeń.  

Atrakcyjny rynek paczek

Jak na razie liderem jeśli chodzi o maszyny paczkowe jest InPost, który ma ich blisko 3 tysiące. "Rz" pisze, że docelowo w Biedronkach może stanąć ich nawet 2 tys., co stanowiłoby już mocną konkurencję dla InPostu.

Rynek paczek w Polsce zyskuje na popularności, do czego przyczynia się rosnąca popularność zakupów internetowych. Jego wartość do końca tego roku według szacunków PwC ma sięgnąć 6,4 mld złotych, a wolumen przesyłek przekroczyć 440 mln. Nic więc dziwnego, że wiele firm chce wykroić dla siebie kawałek tego tortu.

Maciej Panek: Byłem na dnie, gdy otworzyłem firmę posiadającą obecnie 3 tys. samochodów [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (44)
Biedronka kontra InPost. Sieć dyskontów będzie testować maszyny paczkowe w sklepach
Zaloguj się
 • tomasz.rze

  Oceniono 18 razy 18

  "Poczta Polska chce postawić razem z Allegro 1000 paczkomatów"
  Bareja wiecznie żywy:
  - Otwierasz paczkomat Poczty Polskiej, a tam awizo...

 • 3_suche_strupy

  Oceniono 12 razy 12

  Postawią paczkomat i dzięki temu sklep będzie mógł być otwarty w niedziele jako placówka pocztowa ;-P

 • mistermadmat

  Oceniono 12 razy 12

  Niech lepiej zajma się czystościa w sklepach.... Na ziemi syf ,koszyki brudne , towar się wala po ziemi , a oni o paczkomatach myślą ...

 • micross

  Oceniono 10 razy 10

  Najpierw niech zatrudnią pełną obsadę na kasach,bo zakupy robie w 3 minuty a w kasie stoję 15 minut-dno dna

 • tpolm

  Oceniono 5 razy 5

  Niech się zajmą zawalonymi towarem wyjściami ewakuacyjnymi. Praktycznie w każdej Biedrze oba wyjścia ewakuacyjne zastawione są towarem. W razie pożaru będzie dramat - zanik zasilania na drzwiach rozsuwanych i tłum nie ma którędy uciekać. Ciekawe kiedy prewencja straży pożarnej dostrzeże konieczność kontroli placówek.....

 • xzyzzy

  Oceniono 4 razy 4

  śpiewa, tańczy, szydełkuje, doopy daje i gotuje.

 • rasta-mw

  Oceniono 5 razy 3

  A ja kupuje z darmowym transportem, fakt że mega wolna dostawa od 2 do 6 tygodni, ale towar 2 razy tańszy i wybór większy. Aliex.... rulez :)

 • mortus444

  Oceniono 7 razy 3

  placówka pocztowa i mini stacja paliw oraz stoisko apteczne z farmaceutą w środku hali i piotr duda może nam dmuchać w dudy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX