Prezent dla kierowców. Orlen stawia na swoich stacjach siłownie. Znamy ich lokalizacje

Pierwsze ogólnodostępne siłownie plenerowe znajdują się przede wszystkim w Miejscach Obsługi Podróżnych przy autostradach i drogach ekspresowych. To prezent dla kierowców, którzy zmęczeni długą trasą potrzebują rozruszać mięśnie. Na początek, w ramach pilotażu, uruchomiono 10 obiektów.

Co znajduje się na wyposażeniu każdej z siłowni? M.in. orbitrek, wioślarz oraz urządzenia do podciągania i wyciskania. Teren, na którym znajdują się sprzęty jest dobrze oświetlony i wyłożony bezpieczną nawierzchnią z tartanu. Siłownie są dostępne dla wszystkich i mogą funkcjonować bez względu na warunki atmosferyczne.

Orlen chce wykorzystać zakaz handlu w niedziele? Spółka nie pozostawia wątpliwości

Plenerowe siłownie Orlenu są podobne do tych, które kilka lat temu zawitały do polskich miast. Przy każdym urządzeniu znajduje się instrukcja obsługi i przykłady ćwiczeń. Maszyny zostały dobrane tak, aby można było na nich ćwiczyć najważniejsze partie mięśni.

– Uruchomienie siłowni zewnętrznych przy stacjach paliw daje kierowcom możliwość efektywnego spędzenia przerwy w podróży, zredukowania zmęczenia i poprawy koncentracji. Jesteśmy przekonani, że ta propozycja nie tylko spotka się z dużym zainteresowaniem wśród osób odwiedzających nasze stacje, ale będzie mieć także walor edukacyjny, zachęcając kierowców do aktywnego wypoczynku – powiedział Zbigniew Leszczyński, Członek Zarządu PKN ORLEN ds. Sprzedaży.

Orlen - gdzie siłownie plenerowe?

Siłownie plenerowe są już dostępne na MOP Baranów przy A2 i MOP Otłoczyn przy A1 oraz na stacji paliw przy ul. Wyszogrodzkiej w Płocku. Jeszcze w maju do użytkowania oddane będą dwa kolejne obiekty na MOP Wiśniowa Góra Wschód i Zachód [A1], a w najbliższym czasie planowane jest uruchomienie kolejnych 5 siłowni przy MOP Chrząstów [A2], MOP Sople [S7], MOP Machnacz [A1], MOP Sięganów [S8] oraz na warszawskiej stacji paliw przy ulicy Surowieckiego.

Orlen ma pomysł na rozładowanie kolejek na stacjach. Tym razem ma pójść lepiej niż z JustDrive

+++

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o: