Revolut już niebawem umożliwi klientom błyskawiczne analizowanie i inwestowanie w spółki notowane w Wielkiej Brytanii i USA, a także w opcje i ETF (fundusze indeksowe). Innowacyjny fintech chce, by inwestowanie stało się tańsze i dostępne dla każdego. By zdemokratyzować inwestowanie w akcje, firma chce usunąć bariery w postaci wysokich opłat, niezrozumiałych interfejsów i nudnych tutorial
- czytamy w komunikacie opublikowanym przez firmę.
Czytaj też: Na czym zarabia Revolut? "Jesteśmy mniej chciwi od banków"
W ciągu 12 miesięcy Revolut zwiększył liczbę klientów o ponad 300 proc. do przeszło 2 mln, utrzymując tym samym pozycję najszybciej rozwijającej się spółki fintech w Europie. Z danych firmy wynika, że liczba transakcji wykonywanych przez klientów sięga 100 mln miesięcznie, a ich wartość przekracza 2 mld dolarów.
Revolut fot. Revolut
Revolut potwierdził, że największą społeczność klientów posiada w Wielkiej Brytanii, około 900 tys. osób, drugim i trzecim największym rynkiem są Francja oraz Polska. Fintech do tej pory obecny wyłącznie w Europie planuje w najbliższych miesiącach wejść na rynek amerykański, a także do Kanady, Singapuru, Hong Kongu czy Australii.
Mówiąc wprost, zamierzamy zmienić reguły gry w inwestowaniu, tak jak zrobiliśmy to w usługach bankowych. Brokerzy potrafią obciążać klientów kwotą nawet 5 zł za transakcję, a interfejsy w platformach tradingowych są niewygodne, powolne i mylące dla konsumentów. Te mankamenty są dla nas jasne i przestrzeń do poprawy jest tu olbrzymie
- podkreśla współzałożyciel i CEO w Revolut Nik Storonsky.
W duchu Revoluta chcemy, by inwestowanie było tanie, intuicyjne i całkowicie mobilne, tego właśnie oczekuje społeczność naszych klientów. To dla nas kolejny ważny krok do skupienia w jednym miejscu wszelkich narzędzi przydatnych do zarządzania finansami na co dzień, od usług bankowych, przez waluty cyfrowe, po inwestowanie"
- dodaje.
Revolut z siedzibą w Londynie, powstały w lipcu 2015 r., zdobył już ponad 2 miliony klientów w Europie i zrealizował 100 mln transakcji wartych ponad 16 mld USD. Revolut pozyskał finansowanie w wysokości 336 mln dolarów od prestiżowych inwestorów, m.in. Index Ventures, Balderton Capital, Ribbit Capital oraz DST Global.