Cyberpunk 2077 podbija świat i polską giełdę. Zwiastun bije rekordy na YT. Amazon rozpoczął przedsprzedaż

Gry Cyberpunk 2077 jeszcze nie ma. I nie wiadomo, kiedy będzie. Ale sądząc po oglądalności jej zwiastuna na YouTube i szybko rosnących cenach akcji CD Projekt zapowiada się hit większy od Wiedźmina.

Zwiastun nowej gry widziało do południa w piątek na YouTube aż 11,5 mln osób. Wielki sukces, biorąc pod uwagę fakt, że jest on dostępny dopiero od czterech dni.

Zwiastun gry Cyberpunk 2077 jest bardzo popularny na YouTubeZwiastun gry Cyberpunk 2077 jest bardzo popularny na YouTube YouTube

Recenzje dziennikarzy, którym pokazano za zamkniętymi drzwiami na targach E3 w Los Angeles kilkadziesiąt minut gry (wersji, której do finalnego produktu wiele jeszcze brakuje) są albo bardzo pochlebne, albo entuzjastyczne. IGN, jeden z największych portali dla graczy, twierdzi, że Cyberpunk 2077 był najlepszą grą targów w Los Angeles.

Fascynację zapewne największą dotąd produkcją CD Projekt doceniają gracze giełdowi – akcje spółki na warszawskiej giełdzie zyskały od poniedziałku już 13 proc.

Notowania CD Projekt na GPWNotowania CD Projekt na GPW Investing.com

Tym samym największy producent gier w Polsce jest już wyceniany na astronomiczną kwotę niecałych 16 mld zł! To o ponad miliard więcej niż Cyfrowy Polsat i tylko 2,5 mld zł mniej niż wynosi kapitalizacja KGHM.

Czytaj więcej: Fortnite, największa gra świata przeniesiona na Nintendo Switch. Zaraz będzie w wersji na Androida.

Kto kupił, tak na marginesie, akcje CD Projektu pięć lat temu, i ich jeszcze nie sprzedał, ten zarobił na nich do teraz jakieś 1700 proc. – kosztowały około 10 zł, teraz kosztują niemal 170 zł.

Akcje drożeją, bo gracze giełdowi przypuszczają, że Cyberpunk 2077 może być większym hitem od Wiedźmina 3, czyli sprzedanych może być ponad 10 mln jej kopii.

Na wielkim entuzjazmie graczy i zachwytach dziennikarzy próbuje już zarobić Amazon. Na jego brytyjskich stronach możemy już kupić grę w przedsprzedaży – w wersji na Sony PlayStation 4 lub Xbox One. Kosztuje 69,99 funtów.

Przedsprzedaż gry Cyberpunk 2077 w brytyjskim AmazoniePrzedsprzedaż gry Cyberpunk 2077 w brytyjskim Amazonie Amazon

Tekst pochodzi z blogu „PortalTachnologiczny.pl”.

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o: