Warszawska giełda uruchomi internetową platformę handlową z ofertami producentów surowców wtórnych

Platforma Handlu Odpadami i Surowcami Wtórnymi, której uruchomienie planuje Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) ma zostać uruchomiona "lada moment", poinformowała członek zarządu GPW Izabela Olszewska.

"Platforma jest dla nas wyjściem w nowe sektory gospodarki i szansą na nowych partnerów i klientów. Będzie to łączenie producentów odpadów razem z ich dysponentami - brokerami, samorządami, zainteresowanymi pozyskiwaniem surowców wtórnych. Będzie to sklep internetowy z funkcjonalnościami szytymi na miarę tej branży - aukcjami wieloparametrowymi, kodyfikacją zgodnie z międzynarodowymi standardami" - powiedziała Olszewska podczas prezentacji strategii #GPW2022.

"Chcemy wprowadzić ten sektor na nowy poziom z negocjacjami online, zmienić postrzeganie odpadów z problemu czy kosztu na towar, który można sprzedać. Realizacja tego projektu będzie w oddzielnej spółce z grupy. Liczymy, że platforma zostanie uruchomiona lada moment. Będzie wspierana przez ekspertów z branży" - dodała członek zarządu GPW

Czytaj więcej: Firmy zajmujące się recyklingiem ostrzegają: Nowa ustawa o odpadach nie zakończy pożarów na wysypiskach

Bez niebezpiecznych odpadów

Wskazała ponadto, że ten projekt strategiczny ma być zdrową inicjatywa wpisującą się w strategię państwa. Podkreśliła jednocześnie, że na platformie nie będzie niebezpiecznych odpadów z sektora chemicznego.  

Według planów, GPW zakłada stworzenie elektronicznej platformy do handlu odpadami i produktami ich przetworzenia; zestaw usług dopasowanych do potrzeb branży; rozwiązanie wpisujące się w unijny model związany z gospodarką odpadami, oparty na obiegu zamkniętym.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla młodych spółek. Firma rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

Jakub B. Bączek: Gdy sportowiec zaczyna wygrywać, to później robi to regularnie [NEXT TIME]

Więcej o: