Firma Radosława Majdana weszła na giełdę. Były bramkarz chce podbijać swoimi perfumami zagraniczne rynki

Produkowane pod marką RM Vabun perfumy i kosmetyki mają podbijać rynki Czech, Anglii i Włoch. Radosław Majdan w związku z giełdowym debiutem powiększył wartość swojego portfela o ładnych parę milionów złotych.

Na rynku NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych (są na nim notowane niewielkie, szybko rozwijające się spółki) zadebiutowała dziś firma Radosława Majdana, byłego bramkarza, obecnie celebryty. Vabun SA, w której Majdan ma 49 procent udziałów, została 403. spółką notowaną na NewConnect. Przed debiutem firma sprzedawała akcje dwóch nowych emisji oraz papiery istniejące. Cena odniesienia przed dzisiejszą sesją została ustalona na 1,86 zł, czyli spółkę wyceniono na blisko 9 milionów złotych.

Czytaj więcej: Koniec męskiej dominacji. Pierwsza taka sytuacja na giełdzie w Nowym Jorku od 226 lat

Radosław Majdan chce podbijać zagraniczne rynki

Vabun zajmuje się sprzedażą kosmetyków i perfum pod marką RM Vabun. W 2017 roku przychody ze sprzedaży towarów wyniosły blisko 1,1 mln złotych, a całościowo przychody firmy wyniosły ponad 3,6 mln złotych (firma sprzedaje też usługi szkoleniowe). Kapitał zgromadzony dzięki debiutowi na giełdzie ma jednak pomóc w zdobywaniu zagranicznych rynków i budowaniu sieci dystrybucji.

- W latach 2018-2019 planujemy wyjście na Czechy, Anglię i Włochy. Wierzymy w dobre wejście na rynek włoski dzięki uczestnictwu w targach w Bolonii - mówił Radosław Majdan podczas debiutu spółki na NewConnect.

Obecnie dystrybucja produktów sygnowanych marką Majdana odbywa się poprzez własny sklep internetowy oraz hurtownie i drogerie. Można je dostać np. w sieci Hebe należącej do Jeronimo Martins.

Oprócz rozwijania sieci dystrybucji, w tym ambitnych planów zagranicznej ekspansji, firma chce rozwijać swoją linię produktową. Wśród nich mają się znaleźć nowe serie dla masowego klienta, chociaż już teraz cenowo produkty marki Majdana trudno klasyfikować jako górną półkę (najdroższe perfumy w sklepie internetowym kosztują 99 złotych za 100 ml).

Czytaj więcej: Prezes od inwestycji w JPMorgan wróży potężny krach na giełdzie. Cła Trumpa mogą przyspieszyć jego nadejście

Znakomity debiut na giełdzie

Kurs akcji VabunKurs akcji Vabun stooq.pl

Po dzisiejszej sesji można powiedzieć, że inwestorzy dość entuzjastycznie podchodzą do planów spółki. Na zamknięciu sesji kurs akcji Vabun osiągnął poziom 4,27 zł, czyli wzrósł o ponad 129,5 proc. Obrót wyniósł 456 tys. zł. Tym samym wartość posiadanych przez Majdana akcji podwoiła swoją wartość w jeden dzień.

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o: