Politolog George Friedman i dwaj polscy przedsiębiorcy będą produkować bardzo realistyczne gry strategiczne

Amerykański politolog George Friedman, przedsiębiorca Zbigniew Pisarski i ekspert w zakresie geopolityki Jacek Bartosiak założyli polsko-amerykańską firmę Play of Battle, która ma produkować gry strategiczne o bardzo wysokim poziomie odwzorowania realizmu.

"Amerykański politolog dr George Friedman, który zyskał uznanie jako twórca firm Stratfor oraz Geopolitical Futures od lat przewiduje rosnącą rolę Polski w regionie. Friedman swoją prognozę postanowił potwierdzić w działaniu. Właśnie ogłoszono powołanie polsko-amerykańskiej firmy w Austin w Teksasie, USA. Firma Play of Battle swoją działalność w większości będzie rozwijała w Polsce" – czytamy w materiale.

"Obecnie większość wysiłków skupia się na rozmowach z inwestorami oraz wyłonieniu polskiego miasta, w którym usytuowane będzie studio deweloperskie. Świetni programiści są w Warszawie, ale także w nieodległej Łodzi" – powiedział wybrany na prezesa firmy Zbigniew Pisarski, cytowany w komunikacie.  

Czytaj więcej: Sprzedaż tej nowej polskiej gry przekroczyła najśmielsze oczekiwania. Wystarczyło kilkadziesiąt godzin

"Nieosiągalny na rynku gier poziom realizmu"

Firma specjalizuje się w produkcji strategicznych gier komputerowych o bardzo wysokim poziomie odwzorowania realizmu, dotychczas nieosiągalnym na rynku gier. Jest to adaptacja do sektora gamingowego systemów używanych przez wojsko do symulowania konfliktów zbrojnych. Dotychczas użycie takich rozwiązań było zarezerwowane jedynie dla rządów, armii bądź koncernów zbrojeniowych.

Pomimo, iż firma ma siedzibę główną w USA to biuro deweloperskie tworzy w Polsce. Intencją firmy jest stworzenie nowego segmentu na rynku gier strategicznych.

"Twórcami firmy oprócz George Friedmana jest dwóch rodzimych inwestorów Zbigniew Pisarski, społeczny przedsiębiorca, założyciel kilku NGO w tym Fundacji Pułaskiego, specjalizującej się w grach wojennych oraz dr Jacek Bartosiak, prawnik, ekspert od sztuki wojennej, autor bestsellerów z zakresu geopolityki" – czytamy dalej.

Czytaj więcej: Cyberpunk 2077 podbija świat i polską giełdę. Zwiastun bije rekordy na YT. Amazon rozpoczął przedsprzedaż

Teatr Wojny Europy Środkowej i Wschodniej i George Friedman

"Naszym pierwszym projektem gamingowym będzie gra typu Grand Strategy Wargame dedykowana dla graczy indywidualnych, a skoncentrowana na Teatrze Wojny Europy Środkowej i Wschodniej, czyli obszaru Międzymorza Bałtycko-Czarnomorskiego, położonego między Odrą, Karpatami, Zatoką Ryską, Dnieprem, Odessą i Krymem" – powiedział odpowiedzialny w firmie za scenariusze gier dr Jacek Bartosiak, cytowany w komunikacie.

"Tworzyłem gry wojenne gdy Stany Zjednoczone i Polska były wrogami, teraz mam szansę tworzyć gry wojenne gdy Polska i Stany Zjednoczone są przyjaciółmi. Pierwsze gry były dla wojska te będą dla graczy" - podsumował Friedman, który jest pionierem w dziedzinie skomputeryzowanych gier wojennych, tworzonych na użytek Pentagonu oraz Armii Stanów Zjednoczonych.

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (13)
Politolog George Friedman i dwaj polscy przedsiębiorcy będą produkować bardzo realistyczne gry strategiczne
Zaloguj się
 • zigzaur

  Oceniono 5 razy 3

  Czytałem książki George Friedmana. Owszem, przewiduje wzrost pozycji POlski, ale:
  - wskutek ostatecznego i nieodwracalnego rozpadu Rosji
  - wskutek kryzysu w Niemczech (demograficznego i gospodarczego z powodu ogromnego uzależnienia od eksportu)
  - w obliczu ewentualnej ekspansji Turcji na Ukrainę i na Półwysep Bałkański. Ale nie ma pewności czy Turcja nie zainteresuje się raczej krajami poarabskimi, Azją Środkową i dorzeczem Wołgi. Kwestią jest, czy Turcja zadowoli się Grecją, Bułgarią i Serbią czy też sięgnie po Rumunię, Węgry i Słowację.
  Jest też pytanie, czy Polska sprzeciwi się ekspansji Turcji w Europie czy też po prostu będzie to tolerować. No i czy Polska przeprowadzi niezbędne reformy: prywatyzację, liberalizację i reformację. Bez tego nie wzmocni pozycji.

 • strachus.mortus

  0

  Hmm, pomysł wygląda na chwytliwy ale jakie ci panowie mają doświadczenie na rynku gier "konsumenckich" (odmiennym niż "gry wojenne")?

 • roy_cohn

  Oceniono 8 razy 0

  Jacek Bartosiak - najlepszy specjalista w tej dziedzinie - zupełnie przemilczany przez zadżadzone umysły z Czerskiej.

 • cyklista_ekonomista

  Oceniono 12 razy 0

  O, George Friedman, wybitny politolog, który w swojej książce pisał między innymi, że komunizm w Polsce upadł w 89', bo Polacy mieli dostęp do internetu :)

 • byann

  Oceniono 8 razy -2

  Friedman to szczególnie nieudany prognostyk. Ale gra będzie odzwierciedlała jego urojenia.
  I myślenie życzeniowe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX