122-metrowy warszawski wieżowiec Spektrum Tower sprzedany za ponad 100 mln euro

Globalworth nabył Spektrum Tower, stołeczny biurowiec klasy A, zlokalizowany przy ulicy Twardej 18, od firmy Europa Capital za ok. 101 mln euro.

"W ciągu niespełna miesiąca od ostatniej transakcji, dzięki której staliśmy się największym inwestorem biurowym na polskim rynku, do naszego portfela trafia kolejna nieruchomość. Po akwizycji Spektrum Tower nasze polskie portfolio przekroczyło 1 mld euro i osiągnęło prawie 375 000 metrów kwadratowych GLA (powierzchnia najmu brutto - red.)" - powiedziała prezes Globalworth Poland Małgorzata Turek, cytowana w komunikacie.

122-metrowy wieżowiec oferuje około 29 500 m2 powierzchni użytkowej, która jest wynajęta w ponad 90 proc.

Czytaj więcej: Ruszyła budowa jednego z najwyższych budynków w Warszawie. Prawie 200-metrowy wieżowiec ma być gotowy za trzy lata

Żaden najemca nie zrezygnował

"Jesteśmy dumni ze sprzedaży do Globalworth Spektrum Tower - biurowca o wysokiej jakości, w którym przeprowadziliśmy remont generalny. W czasie gdy byliśmy właścicielem nieruchomości, nie opuścił jej żaden najemca, co świadczy dodatkowo o sukcesie przeprowadzonej modernizacji" - powiedział director, Asset Management w Europa Capital James Pennington.

Globalworth Poland Real Estate N.V. (dawniej Griffin Premium RE) to polska platforma nieruchomości biurowych, od kwietnia 2017 roku notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka jest zarejestrowana w Holandii i działa w formule zbliżonej do REIT (ang. Real Estate Investment Trust), co oznacza, że jest firmą powołaną specjalnie do inwestowania na rynku nieruchomości komercyjnych na wynajem.

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o: