Wizz Air uruchamia trzy nowe połączenia z Polski. Wkrótce polecimy do Wiednia i Charkowa

Już 28 października węgierski Wizz Air uruchomi trzy nowe połączenia z Polski. Pasażerowie będą mogli polecieć do Wiednia oraz Charkowa.

Wizz Air uruchomia nową trasę z Warszawy do Wiednia oraz do Charkowa z Gdańska i Wrocławia. Od 28 października połączenia Gdańsk-Charków i Wrocław-Charków będą obsługiwane dwa razy w tygodniu, a trasa do Wiednia realizowana będzie codziennie.

"Z ogromną radością ogłaszamy dziś 3 nowe trasy z trzech polskich lotnisk do Austrii i na Ukrainę. To doskonała okazja dla naszych pasażerów podróżujących w celach biznesowych i turystycznych, aby odkrywać nowe miejsca na mapie Europy"

- poinformowała firma w komunikacie.

Po uruchomieniu nowych połączeń Wizz Air zaoferuje swoim klientom 161 tras do 31 krajów, z ośmiu polskich lotnisk, i z ponad 10,3 milionami miejsc w sprzedaży.

Zgodnie z prognozami firmy, w ciągu pierwszych 6 miesięcy 2018 r. Wizz Air przewiózł ponad 4,3 mln pasażerów na swoich niskokosztowych trasach z i do Polski. To o 18 proc więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

WizzAir jest największą niskokosztowa linia lotnicza w Europie Srodkowo-Wschodniej, której flota składa się z ponad 100 samolotów typu Airbus A320 i A321 latających z 25 baz na ponad 600 trasach. W 2017 r. miał 28,2 mln pasażerów.

Morawski: "Teraz rozwijamy się w tempie 5 proc., ale to jest nie do utrzymania. Choćby dlatego, że w Polsce zabraknie pracowników"

Więcej o: