Punktualność pociągów PKP Intercity najgorsza od lat. Jedna trzecia ma opóźnienia

W II kwartale tylko 68,20 proc. pociągów PKP Intercity przyjechało do stacji docelowej o czasie. To najgorszy wynik odkąd Urząd Transportu Kolejowego podaje dane - informuje portal rynek-kolejowy.pl

Ogólnie w II kwartale 2018 r. punktualność przewozów kolejowych wyniosła 88 proc.. To nieco słabiej niż w pierwszym kwartale, który zakończył się wynikiem na poziomie 90 proc.

Rynek-kolejowy.pl podkreśla, że to najgorszy wynik dla tego okresu od 2011 rok, czyli od kiedy UTK podaje dane. Drugi kwartał ze względu na brak skrajności pogodowych - już nie jest zimno, a jeszcze nie zdążyło się zrobić gorąco - jest najlepszy dla punktualności podróży.

Najgorzej pod względem przybywania lub odjeżdżania o czasie wypadło PKP Intercity, które zanotowało punktualność na poziomie zaledwie 68 proc. Oznacza to, że co trzecie pociąg IC z jakiegoś powodu nie przybył bądź nie odjechał o czasie.To o sześć punktów procentowych gorzej niż w I kwartale, kiedy opóźniony był co czwarty skład.

Punktualność przewozów w II kwartale

utk.gov.plutk.gov.pl 

Lepiej zadziało się jedynie w Kolejach Małopolskich, które poprawiły punktualność z 73 na 84 proc. 

Średni czas opóźnienia pociągów wyniósł 9 minut i 36 sekund.  Odwołano 4 605 pociągów – rok temu było ich 898, dwa lata temu – 563.

Do najczęstszych przyczyn opóźnień pociągów należą awarie taboru, wypadki na trasie, przyczyny atmosferyczne, naprawy torów, awarie urządzeń sterowania lub nadzoru, kradzieże i dewastacje elementów infrastruktury kolejowej, podróżni nie przestrzegający regulaminu.

Opóźnienia w rozkładzie jazdy pociągów PKP Polskie Linie Kolejowe można sprawdzać na bieżąco TUTAJ

+++

Ewa Błaszczyk: Nie zakładajmy na wstępie, czy będzie sukces czy klapa, tylko zróbmy robotę [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (49)
Rekordowe opóźnienia PKP Intercity
Zaloguj się
 • tedj

  Oceniono 20 razy 8

  PKP ma permanentną promocję, jedziesz dwa razy dłużej za te same pieniądze.

 • barted123

  Oceniono 6 razy 6

  To samo na Poczcie Polskiej. Czekam na paczke Pocztex Kurier 48 od 30 lipca, czyli już 9 dni. Nie ma na nich bata. Można złożyć reklamację. Mają 30 dni na ustosunkowanie się i pewnie max na jaki można liczyć to zwrot kosztów. Ubezpieczenie? Zapomnijcie, przecież nic się nie stało. Narodowe badziewie...

 • remo29

  Oceniono 17 razy 5

  Trzeba zawierzyć PKP Matce Boskiej Pośpiesznej.

 • KAMF 80

  Oceniono 4 razy 4

  Wczoraj byłem na dworcu głównym w Poznaniu, bywam tam raz, dwa razy w roku. Tak stoję i czekam i patrzę i nie wierzę. Na tablicy była informacja, że pociągi mają opóźnienie od 60 do 180 minut, a komunikat z głośnika mówił, że może to się zmienić. I weź tu jedź rodziną na wakacje PKP jak to, się chwalą w reklamie. Wolę auto nawet jak sam mam jechać.

 • olywerus

  Oceniono 4 razy 2

  za PO jeździły punktualnie
  przypadek?

 • burkoslaw1

  Oceniono 8 razy 2

  Tak to jest gdy nie ma prywatnej konkurencji. Tylko gdyby taką wreszcie wpuścić to kolejarze w ramach protestu chyba by pół kraju roznieśli.

 • qznia

  Oceniono 3 razy 1

  Masło drożeje - piS
  blokuja Wisłostradę -wojskową defiladą - PiS
  Pociagi się spoźniają - piS
  drożeje papier - PiS
  spada nakład gw - PiS
  deszcz za oknem - PiS
  susza - PiS
  a było tak fajnie ... ciepła woda w kranie.... fuchy dla znajomych

 • cosm-o11

  Oceniono 1 raz 1

  to jest podłe co większość pisze....jechałem pociągiem ICC z Krakowa do Zielonej Góry, z KRK o7.05, na każdą stację wjeżdżał i wyjeżdżał punktualnie, do Zielonej Góry dojechałem co do minuty.Parę dni temu ICC do Olsztyna ..15 minut opóznienia ,podróżnych dużo, przy wsiadaniu i wysiadaniu oczywiście pełny luz, oczywiście pociąg poczeka... Przypomina mi się sytuacja jeszcze z komuny, gdzie dziennikarz opisywał podróż z KRK do Warny, w KrK pociąg był podstawiony na peron 40 minut wcześniej, ale ludzie i tak mieli trudności z odnalezieniem swojego wagonu, usadowieniem się w wagonie, natomiast koło Lwowa, w polu, gdzie pociąg zatrzymywał się na ok 10 min by zmienić lokomotywę, wsiadało 300 i 300 wysiadało (przemyt, handel) bez najmniejszego problemu.....bez komentarza...

 • goodwater1

  Oceniono 1 raz 1

  A Przewozy regionalne blokuja w aplikacji SkyCash możliwość zakupy biletu 5 minut przed odjazdem. Nawet jak w ch..j opóźniony. Żenada.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX