CCC rośnie jak na drożdżach. W tym roku polska sieć otworzyła już 41 nowych sklepów w 12 krajach

Największy polski sprzedawca butów ma już 1164 sklepy. W pierwszym półroczu grupa CCC otworzyła 41 nowych w 12 krajach,.

CCC to twardy dowód na to, że w Polsce mamy już silne prywatne marki. Potwierdzają to liczby z najnowszego raportu finansowego producenta i sprzedawcy obuwia.

W pierwszym półroczu CCC sprzedało buty i inne produkty za 2,03 mld zł, notując tym samym wzrost przychodów o niemal 10 proc. Co ciekawe, już prawie 20 proc. tej sprzedaży przypada na sklepy internetowe.

Polski rynek znaczy nadal najwięcej dla CCC – jego udział w łącznej sprzedaży w pierwszym półroczu wyniósł 45,4 proc. Ale to wyraźnie mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku, wtedy na nasz kraj przypadała połowa sprzedaży.

Największe rynki dla CCC pod względem przychodów to, po Polsce, Czechy, Węgry, Niemcy i Słowacja.

Z najnowszego raportu finansowego CCC dowiadujemy się też, że sieć ma już 1 164 sklepy, w tym 462 nad Wisłą.

CCC na dużych zakupach

W pierwszym półroczu udało jej się otworzyć 41 nowych, w tym 20 za granicą. Ponadto CCC przejęło spółkę Karl Vögele z siecią 208 sklepów zlokalizowanych w Szwajcarii oraz firmę Shoe Express z siecią 55 placówek CCC zlokalizowanych w Rumunii. Łącznie sieć sprzedaży powiększyła się o 124 tys. m2, w tym 87 tys. m 2 w ramach akwizycji – czytamy w raporcie.

Przy tym wszystkim oczywiście CCC nieźle zarabia. W drugim kwartale jej zysk operacyjny wyniósł 242,3 mln zł – to duży wzrost w stosunku do 180,1 mln zł zysku wypracowanego rok temu.

Morawski: "Teraz rozwijamy się w tempie 5 proc., ale to jest nie do utrzymania. Choćby dlatego, że w Polsce zabraknie pracowników"

Więcej o: