Szaleństwa na akcjach Gino Rossi ciąg dalszy. Spółka zależna Monnari odwołuje komornika

Po wczorajszych bardzo mocnych spadkach, dziś akcje zajmującej się głównie sprzedażą i produkcją obuwia firmy Gino Rossi równie mocno zyskały na wartości. Wszystko przez zawieszenie postępowania komorniczego przez firmę zależną od Monnari Trade.

Jak pisaliśmy wczoraj, w środę wieczorem Gino Rossi poinformowało, że otrzymało informację o dokonaniu przez spółkę zależną od Monnari Trade - Miss Class zajęcia komorniczego rachunku bankowego firmy Simple Creative Products (której Gino Rossi jest właścicielem, a którą za 12 mln zł chce kupić właśnie Monnari) na kwotę 6 mln zł. 

Taka sytuacja spowodowała, że transakcja między firmami dotycząca Simple - w zasadzie była już dogadana - stanęła pod dużym znakiem zapytania. Obie, notowane na giełdzie firmy (oraz bank PKO BP - jego zgoda jest potrzebna do zamknięcia transakcji), wydały stanowcze oświadczenia, a kurs akcji Gino Rossi spadł aż o ponad 30 proc.

Kurs akcji Gino Rossi - 10 dniKurs akcji Gino Rossi - 10 dni stooq.pl

Dziś, sytuacja odwróciła się o 180 stopni - kurs akcji Gino Rossi poszedł w górę o ponad 20 proc. po czym notowania zostały zawieszone. Okazało się bowiem, że  "spółka Miss Class Sp. z o.o. (spółka zależna od Monnari) zawiesza postępowanie egzekucyjne wobec Simple Creative Products S.A., mając na uwadze prowadzone rozmowy z Gino Rossi S.A. w sprawie nabycia Simple". 

 

Monnari Trade to spółka odzieżowa istniejąca od 2000 r. Na GPW jest notowana od 2006 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 247 mln zł w 2017 r.

Gino Rossi zarządza markami modowymi: Gino Rossi i Simple Creative Products. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2006 r.

300 rzadkich żółwi zginęło u wybrzeży Meksyku. Zaplątały się w sieci rybackie

Więcej o: