Członek zarządu CD Projekt sprzedał akcje za 10,5 miliona złotych

CD Projekt poinformował w czwartek, że Michał Nowakowski, członek zarządu spółki sprzedał część posiadanych przez siebie akcji. Wartość transakcji przekroczyła 10 milionów złotych.

Kurs akcji CD Projekt oddalił się ostatnio od historycznych maksimów notowanych jeszcze pod koniec sierpnia bieżącego roku - dziś na warszawskiej giełdzie jedna akcja kosztowała 155 zł wobec 220 zł w sierpniu. Spółka ma się co prawda bardzo dobrze i już teraz ma spory pakiet umów na dystrybucję oczekiwanej gry "Cyberpunk 2077", ale inwestorzy giełdowi patrzą też na inne wskaźniki.

Poza tym wyobraźnię niektórych rozpala zapewne konflikt pomiędzy twórcą postaci wiedźmina Geralta, i całego uniwersum "Wiedźmina" Andrzejem Sapkowskim, a twórcami gry opartej na przygodach Wiedźmina. Mimo przeceny nie ma jednak mowy o panicznej wyprzedaży akcji, a raczej o realizacji zysków, gdyż kurs spółki i tak jest na poziomie ponad 50 proc. wyższym niż rok temu. 

Michał Nowakowski sprzedał 63 tys. akcji

Tak duże zyski mogą oczywiście zachęcać do sprzedaży papierów, nawet osoby z kadry zarządzającej. CD Projekt w komunikacie giełdowym podał właśnie, że akcje sprzedał jeden z członków zarządu. Michał Nowakowski pozbył się 17 października 63 499 akcji po średnim kursie 165,74 zł. Łączna kwota transakcji to przeszło 10,5 mln zł. Michał Nowakowski zostawił sobie jeszcze 37 650 akcji, których wartość wynosiła wczoraj 6 193 425 złotych. Członek zarządu CD Projekt poinformował też, że nie planuje dalszych transakcji tego typu. 

Nowakowski nie jest pierwszym członkiem władz CD Projekt, który sprzedał swoje akcje. W lipcu swoje udziały sprzedała przewodnicząca rady nadzorczej Katarzyna Szwarc, która zainkasowała 2 miliony złotych. 

Więcej o: