Orlen nie podjął decyzji ws. sponsoringu Roberta Kubicy, "spotkanie kurtuazyjne"

PKN Orlen nie podjął jeszcze decyzji w kwestii ewentualnego sponsorowania Roberta Kubicy, poinformował członek zarządu ds. rozwoju Zbigniew Leszczyński podczas konferencji prasowej.

"Spotkanie sprzed kilku dni prezesa Daniela Obajtka z Robertem Kubicą miało charakter kurtuazyjny, nie poruszano tam tematów współpracy sponsorskiej" - powiedział Leszczyński podczas konferencji prasowej.

"Obecnie jest zbyt wcześnie, by mówić o potencjalnej współpracy lub jakichkolwiek jej szczegółach" - dodał.

Przypomniał, że Kubica ma podpisaną umowę sponsorską z Grupą Lotos i nie ma pilnej potrzeby pozyskania środków finansowych.

W ub. tygodniu spółka informowała, że spotkanie Obajtka z Kubicą miało na celu omówienie perspektyw i potencjału rozwoju sportów motorowych, które od wielu lat pozostają w kręgu ścisłych zainteresowań PKN Orlen

Media spekulowały jednak wtedy, że petrochemiczny gigant może być blisko podpisania umowy sponsorskiej o wartości ok. 10 milionów dolarów, czyli blisko 40 milionów złotych

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 95,36 mld zł w 2017 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

22708446 21936370 21936370 21579860

Więcej o: