Lidl otworzy sklep internetowy w Polsce? Branżowy portal ma dowody

Lidl w Polsce przygotowuje się do startu sklepu internetowego - donosi portal wiadomoscihandlowe.pl. Najprawdopodobniej klienci będą mogli zrobić zakupy pod adresem lidl-shop.pl.

Jak informuje portal wiadomoscihandlowe.pl, w ubiegłym tygodniu rozpoczęły się testy nad stroną lidl-shop.pl. Po tym jak redakcja zadała sieci pytania o sklep internetowy - spółka miał usunąć komunikat, który się tam pojawiał, czyli że "trwają prace nad portalem".

Oficjalnie Lidl nie potwierdza, że prowadzi testy. 

Chcielibyśmy podkreślić, że Lidl Polska to firma, która cały czas się rozwija. Nieustannie doskonalimy nasze działania i testujemy nowe rozwiązania

- powiedziała portalowi Aleksandra Robaszkiewicz, communications manager w Lidlu.

Spółka przypomina, że w ostatnich miesiącach uruchomiła dwa projekty związane z e-commerce: Winnicę Lidla oraz Lidl Podróże. 

E-sklepy Lidla

Co ciekawe pod bardzo podobnym adresem lidl-shop.cz działa sklep internetowy w Czechach. Wcześniej e-sklepy Lidla zaczęły działać w Niemczech, Holandii i Belgii. 

Wiadomoscihandlowe.pl twierdzą, że o tym, iż Lidl przygotowuje się do uruchomienia e-sklepu nad Wisłą, świadczą także trwające rekrutacje pracowników znających się na handlu internetowym lub obsłudze klienta internetowego.

Jeszcze jednym dowodem mają być plany związane z instalowaniem paczkomatów InPostu przy sklepach sieci. Serwis Spider's Web spekulował niedawno, że zwieńczeniem współpracy obu firm będzie właśnie uruchomienie e-sklepu Lidla w Polsce w 2019 lub 2020 roku.
 
Sklep internetowy w Polsce byłby sporą nowością. Jeszcze rok temu spółka oficjalnie zaprzeczała, że pracuje nad taki rozwiązaniem. 

Więcej o: