Ryanair wyłączy na 12 godzin stronę internetową. Zapominalscy mogą zapłacić 246 zł

Robert Kędzierski
Ryanair ogłasza przerwę w działalności swojej strony w internetowej i aplikacji. Niemożliwe będą zarówno zakup biletu jak i odprawienie się online.

W środę po południu strona internetowa i aplikacja Ryanair przestaną działać. Jak poinformował przewoźnik w oficjalnym komunikacie przerwa ma charakter techniczny - planowana jest "aktualizacja systemu rezerwacji".  

W związku z wyłączeniem serwisu podróżni nie będą mogli rezerwować biletów ani dokonywać odprawy online od środy od godz. 18:00 do czwartku do godziny 6:00. W tych godzinach niemożliwa będzie też zmiana w rezerwacji oraz jej przejrzenie. 

Zapominalscy mogą zapłacić 

Pasażerowie Ryanair mogą odprawić się nie wcześniej niż na 48 godzin przed wylotem, jednak nie później niż dwie godziny przed nim. 

Ci, którzy zostawią ten obowiązek na ostatnią chwilę, a trafią akurat na przerwę, mogą słono zapłacić. Opłata za odprawę na lotnisku wynosi bowiem 246 zł. Chyba, że korzystamy z droższej taryfy Flexi Plus. 

Ryanair przypomina, że karty pokładowe uprawniające do wejścia na pokład nie muszą być drukowane. Linie i lotnisko akceptują wirtualny dokument pobrany za pomocą aplikacji. 

Czytaj też: Ryanair i Wizzair znów każą sobie płacić więcej za bagaż. Nowe zasady już obowiązują

Stanowisko, w którym oddać można bagaż, zamykane jest na 40 minut przed godziną widniejącą na bilecie. 

Przerwa w działalności serwisu może oznaczać, że Ryanair planuje zmianę jego wyglądu lub dodanie nowych funkcji. Ewentualne nowości w systemie poznamy w czwartek rano. 

Więcej o: