Netflix będzie miał nowego konkurenta. Za chwilę ruszy Disney+. Będą mocne tytuły

Disney też chce mieć taką telewizję internetową jak Netflix. Znamy już jej nazwę, orientacyjną datę uruchomienia i kilka informacji o planowanej ofercie filmów.

Bob Iger, dyrektor zarządzający Walt Disney Co., przy okazji prezentacji jej wyników finansowych, podał kilka ważnych szczegółów nowej, planowanej internetowej wypożyczalni filmów i seriali. Po pierwsze, podał jej nazwę – Disney+.

Taki wybór sugeruje, że właściciele praw między innymi do kolejnych produkcji rozgrywanych w świecie „Star Wars” lubią przemyślane decyzje. W tym roku bowiem Disney uruchomił już – we współpracy z ESPN – sportową telewizję internetową ESPN+ (działa tylko w USA). Ten projekt pozwolił przygotować się do bardziej masowego projektu, jakim ma być właśnie Disney+.

Iger powiedział również, że nowa telewizja internetowa zacznie działać już w przyszłym roku i zdradził kilka szczegółów odnośnie jej oferty.

W sieciowej wypożyczalni pojawią się zatem kolejne firmy nawiązujące do komiksów Marvela i rozgrywające się w uniwersum „Gwiezdnych Wojen” – w pierwszej kolejności będzie to już kręcony serial „The Mandalorian”. Mamy zobaczyć na ekranie znowu Toma Hiddlestona w roli Lokiego – i to w kilku filmach. W Disney+ udostępniony też będzie prequel do „Łotra 1”.

Poza tym Disney chce w swojej internetowej wypożyczalni umieścić kolejne odcinki „High School Musical” i kilka animowanych seriali. Jeden z nich ma opierać się na produkcji „Potwory i spółka”. Drugi to “Star Wars: The Clone Wars”.

Dla potrzeb Disney+ powstaje też „Noel”, świąteczna komedia z Anną Kendrick w roli głównej, i „Togo" z Willemem Dafoe.

Tekst pochodzi z bloga PortalTechnologiczny.pl

Więcej o:
Komentarze (14)
Netflix będzie miał nową konkurencję. Za chwilę ruszy Disney+. Będą mocne tytuły
Zaloguj się
 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 10 razy 8

  Nie wróżę sukcesu na rynkach wschodzących. Zbyt wiele platform, zbyt niskie dochody, by mieć je wszystkie.

 • leon.33

  Oceniono 7 razy 7

  50 platform i 50 abonamentów i 95% dublującej oraz nieinteresującej zawartości- takiego wała. Efekt jest łatwy do przewidzenia. Łącza na zatoce będą się grzały.

 • piewca_poprawny

  Oceniono 3 razy 3

  star wars, marvel i high school musical. większego syfu w jednym miejscu nie da się zgromadzić no ale cóż, tego pragnie dzisiejsze społeczeństwo więc będzie się wybitnie sprzedawać.

 • ergiel

  Oceniono 3 razy 3

  Pierdyliardowy film i serial Marvela. SUUUUPER.

 • pcat

  Oceniono 5 razy 3

  Gwiezdne wojny + księżniczki Disneya. Dzięki, zostaje przy Netflix.

 • tenare

  Oceniono 4 razy 2

  Czekam na sequel Mickey Mouse w uniwersum Star Wars.

 • cozabadziew

  Oceniono 2 razy 2

  Filmy z Marvela są też na Netflixie, także żadnej rewolucji nie zrobią...

 • js08836

  Oceniono 3 razy 1

  W Polsce będzie klapa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX