Agenci CBA w siedzibie Komisji Nadzoru Finansowego. Szukają dowodów

W siedzibie Komisji Nadzoru Finansowego trwa akcja CBA. Szukają dokumentów związanych z Getin Bankiem, Idea Bankiem i GetBack.

Agenci CBA weszli do siedziby Urzędu KNF w celu zabezpieczenia dokumentacji na potrzeby śledztwa - poinformował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn cytowany przez Informacyjną Agencję Radiową. 

Wejście agentów do siedziby KNF potwierdza samo Biuro.

Agenci CBA bezzwłocznie po otrzymaniu polecenia prokuratury weszli do siedziby Komisji Nadzoru Finansowego w Warszawie i zabezpieczają materiały dowodowe - protokoły i nagrania posiedzeń KNF dotyczące postępowania naprawczego Getin Banku, aktualizacji tego programu naprawczego, ochrony kapitału Getin Banku oraz posiedzeń KNF dotyczących sytuacji w Idea Bank SA, a w szczególności nabycia udziałów w GetBack SA oraz sprzedaży obligacji GetBack SA. Czynności trwają.

- czytamy w oficjalnym oświadczeniu. 

Działania zleciła prokuratura

Jak wyjaśnia Informacyjna Agencja Radiowa prokuratura powierzyła warszawskiej delegaturze CBA śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez przewodniczącego KNF. Agenci weszli do siedziby komisji tuż po tej decyzji.

Sprawę skomentował Roman Giertych, pełnomocnik Leszka Czarneckiego, który twierdzi, że Marek Chrzanowski, były już szef Komisji, składał mu propozycję korupcyjną.

Czarnecki oskarża szefa KNF

W marcu Marek Chrzanowski, szef Komisji Nadzoru Finansowego, organu nadzorującego rynek finansowy w Polsce, spotkał się z Leszkiem Czarneckim. To jeden z bardziej znanych polskich bankierów. Jest właścicielem m.in Getin Noble Banku i Idea Banku. Spotkanie zostało potajemnie zarejestrowane przez Leszka Czarneckiego.

Z zarejestrowanej rozmowy wynika, że Marek Chrzanowski próbuje przekonać Czarneckiego do zatrudnienia wskazanego prawnika za 40 mln zł. Jak twierdzi "Gazeta Wyborcza" miałoby to uchronić Leszka Czarneckiego przed przejęciem jego banków. Miał za tym optować członek KNF pełniący funkcje w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy

Więcej o:
Komentarze (151)
Agenci CBA w siedzibie Komisji Nadzoru Finansowego. Szukają dowodów
Zaloguj się
 • tinley

  Oceniono 45 razy 43

  Agenci weszli po tym jak pan Szef KNF posprzątał biuro. Tego nawet już w kabarecie by nie wymyśłili. Państwo z dykty i kaczego paździerza

 • art_102

  Oceniono 42 razy 40

  HHeheheh szukają dowodów żeby je zgubić, jak akta Kaczyńskiego, czy utopić jak Ziobro laptop?

 • bosman64

  Oceniono 38 razy 34

  Tylko po co ta akcja? Chrzanowski był w swoim biurze dziś rano i zapewne wszystko co chciał zlikwidował! Akcja dla durnego ludu pisiego.

 • falbor

  Oceniono 32 razy 32

  Natychmiastowa akcja CBA, 10 dni po złożeniu zawiadomienia przez Czarneckiego/Giertycha... Szopka !!

 • siwywaldi

  Oceniono 35 razy 31

  Ciekawe o której godzinie.
  Bo podobno jedna z rozgłośni radiowych podała, że pan eks, PROSTO z lotniska pojechał do firmy i przez kilka godzin, BEZKARNIE buszował w swoim (niby to) eks-gabinecie :-))

 • remo29

  Oceniono 32 razy 30

  Coś mi się zdaje, że kilka laptopów wpadnie przez przypadek do paru wanien.

 • bob_59

  Oceniono 29 razy 29

  Oczywiście, że "zabezpieczono".
  Mafia zawsze sprząta po swoich nieudacznikach...

 • jxl82

  Oceniono 30 razy 26

  Bądźcie precyzyjni "Szukają dowodów i śladów, aby je skutecznie zatrzeć" Ponieważ wszystkie drogi prowadzą na Żoliborz. Z drugiej strony jak są skuteczni jak wspomniani "komandosi", będzie na pewno wesoło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX