PO postuluje o odebranie 500 plus bezrobotnym. PiS krytykuje: absolutna dyskryminacja rodaków

Jan Grabiec, rzecznik PO, stwierdził, że jego partia chce wykluczyć z programu 500 plus osoby bezrobotne. Ryszard Czarnecki z PiS pomysł określa krótko: "dyskryminacja".

Platforma Obywatelska chce zmian w sposobie funkcjonowania programu 500 plus. Jan Grabiec, rzecznik partii, w rozmowie "Super Expressem" ocenił, że w obecnej formie jest on dysfunkcyjny.

Będziemy chcieli w następnej kadencji Sejmu zająć się problemem pod tytułem „czy się stoi czy się leży 500 plus się należy”.

- wyjaśnił. Dodał też, że program sprawia, iż trwale bezrobotni nie podejmują pracy.

Jeśli ojciec z matką nie pracują a utrzymują się tylko ze świadczeń socjalnych, to jest to problem. Nie może być tak, że obydwoje nie pracują, bo w takich przypadkach 500 plus jest szkodliwe.

- mówił Jan Grabiec.

Czytaj też: Będzie 500 plus dla emerytów? Jarosław Kaczyński wysyła kolejny sygnał

PiS reaguje: "dyskryminacja"

Pomysł Platformy nie podoba się rządzącej partii.

To jest to absolutna dyskryminacja rodaków!

- stwierdził w rozmowie z SE Ryszard Czarnecki z PiS. 

500 plus nie dla samotnych matek? "Na razie nic nie ruszamy"

Program ograniczenia rządowego programu pojawił się też przy okazji podniesienia wynagrodzenia minimalnego. Pojawiły się bowiem głosy, że mogłoby to wykluczyć część samotnych rodziców z programu 500 plus.

Ministerstwo uspokaja jednak, że podwyżka płacy minimalnej od 1 stycznia 2019 roku nie skutkuje weryfikacją przyznanego już świadczenia wychowawczego. "Na razie nic nie ruszamy" - kwitują pytania o zmianach w programie rządzący. 

Więcej o: