"Wirtualne Media": Spółka Karnowskich chce kredytu w państwowym banku. Na zakup Radia ZET

Fratria, wydawca m.in. tygodnika "Sieci" i portalu wPolityce.pl, ma największe szanse na przejęcie spółki Eurozet, nadawcy Radia ZET. Środki na zakup mają pochodzić z kredytu w Banku Pekao SA - wynika z nieoficjalnych ustaleń "Wirtualnych Mediów".
Zobacz wideo

O tym, że Radio ZET może zmienić właściciela, mówi się od października. Aktualny właściciel - spółka Czech Media Invest - nabył holding Eurozet (do którego oprócz Radia ZET należy także m.in. Antyradio czy Meloradio) w 2018 r., ale zależy mu przede wszystkim na rynku czeskim. Na polską część biznesu już ma szukać kupców.

Jak nieoficjalnie informuje portal "Wirtualne Media", choć w "wyścigu" po Radio ZET i inne, mniejsze stacje, startują PMPG Polskie Media, Agora i ZPR Media, to na prowadzenie ma wysuwać się w ostatnim czasie Fratria. To spółka tworzona m.in. przez braci Michała i Jacka Karnowskich. Jacek Karnowski jest jednym z członków jej zarządu, i jednym z jej udziałowców, m.in. obok senatora Grzegorza Biereckiego. Fratria to wydawca m.in. portali wpolsce.pl, wpolityce.pl czy tygodnika "Sieci".

Fratria miała złożyć ofertę w ostatniej chwili. Choć ta spółka pojawiała się już wcześniej w doniesieniach medialnych jako potencjalny kupiec Eurozetu, to informacje o tym zainteresowaniu zdementował w listopadzie Grzegorz Bierecki. - Myślę, że to próba wywołania zainteresowania rynku zakupem tego radia - mówił Bierecki.

Jak informują "Wirtualne Media", pieniądze na zakup Eurozetu Fratria miałaby pozyskać z kredytu w banku Pekao SA. Wniosek miał już zostać złożony. Tych informacji zarząd Fratrii też nie komentuje. Prezesem Pekao jest obecnie Michał Krupiński, bliski człowiek Zbigniewa Ziobry.

Wniosek Fratrii rozpatrywany był na komitecie kredytowym Pekao SA w zeszły piątek. Jeśli kredyt zostanie przyznany to właśnie Fratria przejmie radio. Zakup Eurozetu przez senatora Biereckiego to dziś najbardziej prawdopodobny scenariusz

- powiedziała "Wirtualnym Mediom" osoba "zbliżona do banku".

Karnowski dementuje. "Słabe to"

"Nigdzie się nie wybieramy, na nic innego nie starczyłoby sił" - komentuje na Twitterze Michał Karnowski.

W kolejnym wpisie Karnowski wyraża podejrzenie, że inna informacja "Wirtualnych Mediów" - o zainteresowaniu nabyciem Eurozet przez spółkę PMPG Polskie Media (właściciel m.in. "Do Rzeczy" i "Wprost") mogły wpłynąć na kurs tego drugiego podmiotu.

Więcej o: