Radio ZET na sprzedaż. Może zmienić profil. Wśród chętnych Fratria, Polsat, ZPR Media

Robert Kędzierski
Radio Zet może wkrótce zmienić właściciela. "Puls Biznesu" ustalił, że czeski właściciel chce wystawić rozgłośnię na sprzedaż. Wśród chętnych mają być właściciele Polsatu, "Sieci" i wydawca "Super Expressu"

Radio Zet może zmienić właściciela. Jak informuje "Puls Biznesu" spółka Chech Media Invest, która zaledwie od kilku miesięcy jest właścicielem Eurozet, chce sprzedać firmę. Czesi kupili polskie radio (wraz z podmiotami w Czechach, Rumunii i na Słowacji) w kwietniu tego roku od francuskiego koncernu Lagardère. Kwota transakcji wyniosła 73 mln euro. 

Profil radia może się znacznie zmienić

Wirtualne Media donoszą z kolei, że wśród potencjalnych inwestorów znajdują się Zygmunt Solorz (właściciel Polsatu), Fratria (spółka wydająca m.in. tygodnik "Sieci" i portal wPolityce.pl) oraz ZPR Media (wydawca "Super Expressu". Przejęcie może więc oznaczać zmiany w profilu stacji.

Radio ZET miało, według badania Radio Track, 12,3 proc. udziału w rynku słuchalności. Inne stacje należące do Eurozet miały udziały znacznie mniejsze - Antyradio - 2,1 proc., Meloradio - 0,9 proc., a Chillizet - 0,3 proc. Spółka jest właścicielem portali internetowych RadioZET.pl, Antyradio.pl i ChilliZET.pl.

Więcej o:
Komentarze (84)
Radio ZET na sprzedaż. Może zmienić profil. Wśród chętnych Fratria, Polsat, ZPR Media
Zaloguj się
 • ryslew2061

  Oceniono 32 razy 22

  Ktokolwiek z trójki wymienionych byłby to kupił, będzie to oznaczać koniec dla tego świetnego kiedyś, średniego dziś, radia. Zawładnie nim śmierdzący pisizm. Ech, i wsio taki żal, Andrzeju Wojciechowski.

 • tzwpanstwopislamskie

  Oceniono 22 razy 16

  Solorz się wącha z pislamistami, a to oznaca tube propagandową - bardzo niebezpieczna bo subtelne manipulacje sa najbardziej efektywne.
  W bzdury Kurskiego wierza tylko najwieksze przyglupy pisowskie. Juz nawet jest czesc pisowcow ktora smieje sie z Kurskiego

 • remo29

  Oceniono 24 razy 14

  Radio ZET Maryja, już pędzę fale stroić.

 • kr1io

  Oceniono 26 razy 12

  W momencie gdy bracia Karnowscy przejmą Radio ZET, to wielu jego słuchaczy (a w tym i Ja) "spuści wodę (z "kibla") na niego.....

 • lahcimmichal

  Oceniono 26 razy 12

  Kupią to Karnowscy to z Antyradiem można się pożegnać, po zniszczeniu Trójki to jest jedyne radio które jestem w stanie słuchać.

 • iskander36

  Oceniono 11 razy 11

  Przejęcie radia z ustaloną i niezłą pozycją na rynku (nie zmojej bajki - przyznam, bo uszy krwawią słuchając ich "zabawnych" komentarzy), jest z punktu widzenia PiS-u bardzo dobrym interesem. I tu Karnowscy mają szansę. PiS da swoim jakimś sposobem (tzn. rząd z naszych kieszeni) na to kasę, bo: a) - przejmujemy -tzn. repolonizujemy media, b) - muzyka bedzie taka sama, a pomiędzy będzie można sączyć jad sieciowy, c) - zostaną etaty na "po" przegranych kiedyś wyborach. Co do Solorza, to po jego ruchach widać, że złapali go za jajca i tańczy jak mu zagrają (udając oczywiście dziewicę). Ja i tak tego nie słucham, ale duży procent ludzi nie przełaczy radia na inną stację, bo przyzwyczajenie jest drugą naturą.

 • varranzcomodo242

  Oceniono 12 razy 10

  Jak wezmą Karnowscy to wiadomo, że nie da się tego słuchać. Ale fakt, że dopóki będzie rządził PIS, będzie można liczyć na państwową kasę. Czyli będziemy musieli utrzymywać to badziewie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX