Chorwackie auto za 1,7 mln euro. Pięć egzemplarzy Rimac C_Two trafi do Polski

Przyspiesza do setki w 1,8 sekundy i kosztuje 1,7 mln euro. Rimac C_Two to najpotężniejsze osobowe auto elektryczne. Na światowy rynek trafi zaledwie 150 egzemplarzy. Aż pięć - do Polski.
Zobacz wideo

W 2020 roku do sprzedaży ma trafić Rimac C_Two, produkt chorwackiego koncernu Rimac. C-Two to supersportowy samochód z napędem elektrycznym, który powstanie w serii liczącej zaledwie 150 egzemplarzy. Na polski rynek przeznaczonych ma zastać 5 sztuk.

Jak na samochód elektryczny Rimac C_Two będzie potężną maszyną o mocy 1914 KM, momencie obrotowym 2300 Nm, prędkości maksymalnej 412 km/h i, co niebagatelne, zasięgu do 650 kilometrów. Tego "potwora" napędzać będą cztery silniki elektryczne (po jednym na każde koło). To rozwiązanie ma wyeliminować problemy z trakcją. Producent porównuje tu swoje rozwiązanie (Rimac All-Whell Torque Vectorin System) do napędu Quattro, które zrewolucjonizowało auta w latach osiemdziesiątych XX wieku. 

Według chorwackiego producenta zalety supersamochodu nie kończą się na napędzie i znakomitej prędkości czy przyspieszeniu (1,8 s do setki!). Auto będzie również można szybko naładować - od zera do 80 proc. ma się ładować w pół godziny dzięki szybkiej ładowarce. 

1,7 mln euro za Rimac C_Two

Pierwsze dostawy na rynek mają się rozpocząć w 2020 roku. Ilość aut będzie mocno ograniczona, do zaledwie 150 sztuk, z czego 5 trafi do Polski. Według Polsat News chorwacki koncern ma już partnera w naszym kraju, który zajmie się sprzedażą aut kosztujących, bagatela, 1,7 mln euro za sztukę. 

Więcej o: