Getin Noble Bank chce pozyskać inwestora finansowego

Getin Noble Bank i Idea Bank w związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi rozważanego połączenia obu podmiotów zarząd banku podjął decyzję o rozpoczęciu działań mających m.in. na celu pozyskanie inwestora finansowego. 
Zobacz wideo

"Zarząd banku, po konsultacjach z radą nadzorczą banku oraz w porozumieniu z Idea Bankiem, podjął decyzję o rozpoczęciu działań mających na celu pozyskanie inwestora finansowego, który dokapitalizowałby bank lub alternatywnie bank powstały w wyniku rozważanego połączenia banku z Idea Bankiem" - czytamy w komunikacie.

W związku z tym, jeszcze w grudniu br. planowane jest rozpoczęcie przez doradcę finansowego odpowiednich analiz i prac w powyższym zakresie, w szczególności skierowanie zaproszeń do rozpoczęcia rokowań do wstępnie wyselekcjonowanej grupy funduszy typu private equity mających doświadczenie w inwestowaniu w instytucje finansowe, podano także.

"Równocześnie zarząd banku informuje, że zakończenie analiz dotyczących rozważanego połączenia banku z Idea Bankiem planowane jest w styczniu 2019 roku" - czytamy także.

Wcześniej tj. we wrześniu Idea Bank poinformował, że Idea Bank i Getin Noble Bank prowadzą zaawansowane prace analityczne dotyczące ewentualnego połączenia, które może przynieść istotne synergie i pozwolić zbudować silny bank uniwersalny z rozwiniętym modelem bankowości dla małych i średnich firm.

Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla małych firm. Akcje Idea Banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 r. 

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na GPW.

Więcej o:
Komentarze (33)
Getin Noble Bank chce pozyskać inwestora finansowego
Zaloguj się
 • elinstal

  Oceniono 4 razy 4

  Może jakiś SKOK będzie przypadkowo zainteresowany?

 • ks-t

  Oceniono 7 razy 3

  COś mi mówi że to będzie Bierecki i mec Kowalczyk. PIS musi cos zrobić ze SKOKami bo szambo wybije przed wyborami.

 • ps11111ps

  Oceniono 2 razy 2

  Ostatnio strasznie duzo reklam dobrze oprocentowanyc lokat w getinie na glownej stronie GW. Rozpaczliwie potrzebuja pieniedzy i sa gotowi pozyskac je za wszelka cene?

 • kiajk

  Oceniono 1 raz 1

  normalne posunięcie, nie wiem czym się emocjonować ;) lepiej się skupić na tym co getin oferuje teraz, czyli te lokaty 3,9%, można ładnie i spokojnie zarobić.

 • farcry3

  Oceniono 1 raz 1

  Zgodnie z zasadami neoliberalizmu następuje prywatyzacja zysków i upublicznianie strat. W Polsce za skoki, getny płaci podatnik, a panowie czy Czarnecki czy Bierecki mają na kupce odłożone ( Luksemburg, Malediwy i inne tzw. raje podatkowe). To nie są ich uczciwie zarobione pieniądze. Ich właścicielem są podatnicy/klienci banków składających się na BFC. Były prezes PESY też biedy nie klepie, a jak firma stanęła an skraju bankructwa ( skutek złego zarządzania ) to Polski podatnik łyknął śmierdzące jajo. Tak właśnie działa NEOLIBERALIZM ( nie mylić z liberalizmem).

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 3 razy 1

  Bierecki chętnie rzuci złotówkę (zgodnie z ustawą którą sam uchwalił).

  Bracia Karnowscy raczej nie będą zainteresowani, bo właśnie biorą kredyt na 200 baniek od brata Ziobry z Pekao, na zakup radia Zet (nie wiem na jakich zasadach dostaną te 200 baniek, bo mają raptem 3 bańki dochodu rocznie).

 • jarek_na_smietniku

  Oceniono 2 razy 0

  Solorz was wykupi. On już siedzi w pisiorskiej doopie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX