Nieoczekiwany zwrot akcji. TVP chce przejąć Showmax. "Były już pierwsze kontakty"

Showmax, platforma VOD, która w swojej ofercie ma m.in. słynne "Ucho Prezesa", może stać się własnością TVP. Zarząd publicznej telewizji wykonał już pierwszy krok, by przejąć serwis - donoszą Wirtualne Media.
Zobacz wideo

"Ucho prezesa", słynna satyra na prezesa Jarosława Kaczyńskiego, w TVP? To możliwe. Zarząd Telewizji Polskiej wyraził bowiem zainteresowanie przejęciem platformy Showmax, która komediowy serial produkuje.

Jak donoszą Wirtualne Media pomiędzy władzami TVP a właścicielami Showmax "były już pierwsze kontakty". Telewizja wyraża zainteresowanie zakupem platformy, ale decyzję uzależnia od jej wyceny. A biblioteka serwisu jest całkiem bogata - posiada on prawa do emisji wielu seriali i filmów. 

"Jako członek zarządu mogę powiedzieć, że jesteśmy potencjalnie zainteresowani zakupem serwisu i licencji platformy Showmax. Byłoby to uzupełnieniem dla naszej mocno rozwijającej się platformy VOD TVP. Oczywiście ostateczną decyzję będziemy mogli podjąć po przeprowadzeniu wyceny i potwierdzeniu co do zawartości oferty. Z punktu widzenia TVP szczególnie interesujące są biblioteka praw oraz same serwisy" - powiedział Stanecki portalowi.

Showmax nagle się wycofuje

Przypomnijmy - wczoraj platforma Showmax poinformowała, że wycofuje się z Polski, a jej serwis będzie dostępny jedynie do końca stycznia. Naspers, właściciel spółki, miałby zmienić jej strukturę własnościową. Decyzja zaskoczyła nawet partnerów platformy - między innymi Play, który w maju zaoferował części swoich klientów dostęp do serwisu przez rok. 

Platforma Showmax posiada w bibliotece filmy i seriale dystrybuowane na licencji, również własnej produkcji. W swoich zasobach posiada takie tytuły jak "Ucho prezesa", 5-odcinkowy serial kryminalny "Rojst" oraz wiele polskich filmów, takich jak "Ostatnia rodzina", "Ksiądz", "Konwój", "Pitbull. Niebezpieczne kobiety", "Pitbull. Ostatni pies"; czy seriale: "Kobiety mafii" czy "Mr. Robot".

Więcej o: