LOT będzie miał dwa nowe samoloty. Obsłużą połączenia do Londynu

Dwa nowe samoloty Embraer 190 dołączą do floty Polskich Linii Lotniczych LOT. Maszyny przylecą do Warszawy w sobotę z brazylijskiej fabryki.
Zobacz wideo

Embraer 190 to maszyna średniego zasięgu. Dlatego - jak mówi Konrad Majszyk z biura prasowego polskiego przewoźnika - samoloty w drodze do Polski będą musiały dwa razy lądować. Pierwsza z dwóch maszyn wyląduje na warszawskim lotnisku Chopina w sobotę około 18.00

Nowy samolot w barwach PLL LOT może zabrać na pokład 106 pasażerów. Przewoźnik podzielił pokład na trzy klasy - economy, premium economy i biznes.
Samoloty te będą obsługiwać trasy z Warszawy, Budapesztu i Wilna na lotnisko London City. Uruchomienie połączenia ze stolicy naszego kraju zaplanowano na 7 stycznia przyszłego roku.

Jak mówi Konrad Majszyk, nowe połączenie jest wygodne dla osób, które szybko chcą się dostać do centrum Londynu. Przewoźnik zakłada, że większość ruchu na lotnisko London City, to pasażerowie biznesowi. Konrad Majszyk dodał, że jest to małe lotnisko z jednym krótkim pasem startowym, otoczonym zabudowaniami. Maszyny muszą tam wykonać manewr tak zwanego stromego podejścia. Władze portu pozwalają lądować tylko niektórym typom maszyn. Embraer 190 jest jedną z nich.

Połączenia z Budapesztu do London City zostaną uruchomione w lutym, a z Budapesztu w maju. Polskie Linie Lotnicze LOT zamówiły w sumie cztery Embraery 190, które będą obsługiwać te trasy. Pozostałe dwa przylecą po Nowym Roku.

Więcej o: