Powstanie kolejny narodowy holding. Tym razem Polski Holding Hotelowy. "Orbis powraca"

Skarb Państwa utworzy Polski Holding Hotelowy. - Powołanie Polskiego Holdingu Hotelowego pozwoli odbudować wartość obiektów należących do Skarbu Państwa - mówi premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz wideo
Pierwszym krokiem do skonsolidowania bazy hotelowo-rekreacyjnej na terenie całego kraju jest zbycie przez Przedsiębiorstwo Państwowe 'Porty Lotnicze' w dniu 18 grudnia udziałów spółki Chopin Airport Development na rzecz Skarbu Państwa

- informuje spółka.

Utworzenie Polskiego Holdingu Hotelowego ma też być ważnym elementem przy budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego, jako części składowej Airport City. CPK powstanie w okolicach Baranowa, na trasie z Warszawy do Łodzi.

Spółka Chopin Airport Development będzie odpowiedzialna za cały projekt. Jak mówił premier Mateusz Morawiecki, spółka opracuje model konsolidacji, a "następnie będzie mogła rozpocząć integrację aktywów hotelowych rozproszonych dziś między różne podmioty pozostające w domenie państwa". 

Naszym celem jest to, aby Polski Holding Hotelowy stał się liderem wśród grup hotelowych w Polsce. W ramach PHH chcemy skupiać obiekty hotelowe od segmentu ekonomicznego aż do hoteli 5-gwiazdkowych, tak aby nasza oferta była dostępna dla wszystkich. Nasze obiekty będą usytuowane zarówno w miastach, jak również w miejscowościach wypoczynkowych

- dodał prezes Chopin Airport Development Marian Cristescu.

W mediach społecznościowych pojawiają się żarty o powrocie Orbisu, czyli spółki hotelowej, która przez dziesięciolecia - m.in. w PRL i aż do końca lat 90. - była przedsiębiorstwem państwowym.

Chopin Airport Development (CAD) jest inwestorem, operatorem oraz administratorem istniejących obiektów i inwestycji hotelowych realizowanych od podstaw. Współpracuje ze światowymi sieciami hotelowymi - Marriott International, Hilton, Best Western, InterContinental Hotels Group, Louvre Hotels Group. Obecnie w swoich zasobach posiada osiem obiektów hotelowych, dysponujących łącznie 1 143 pokojami, a kolejne cztery hotele, które będą zarządzane przez spółkę, są w budowie.

Więcej o: