Urząd Pracy w Katowicach szukał imama. Zaskakujące ogłoszenie

W Powiatowym Urzędzie Pracy pojawiło się ogłoszenie o pracę na stanowisku... imama. Ogłoszenie jest już nieaktualne, ale wcale nie był to dowcip.
Zobacz wideo

Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach opublikował 7 stycznia ogłoszenie o pracę na stanowisku imama, czyli przywódcy religijnego w islamie czy przełożonego meczetu.

Według ogłoszenia poszukiwano dwóch osób. Oferowano wynagrodzenie w wysokości trzech tysięcy zł brutto i umowę o pracę na trzy lata. Do obowiązków imamów należałoby np. "spełnianie posługi religijnej, zgodnie z pisanym i zwyczajowym prawem religii muzułmańskiej", "prowadzenie nauki religii muzułmańskiej", "zapewnianie współwyznawcom przewodnictwa duchowego" czy "propagowanie doktryny religii muzułmańskiej w kraju i za granicą".

.. .

Oferta została już wycofana, ale nie oznacza to, że był to dowcip (chociaż, jak donosił "Dziennik Zachodni", Centrum Kultury Islamu w Katowicach odcięło się od ogłoszenia, a tamtejszy imam oznajmił, że o ofercie nic nie wie).

Małgorzata Ormiańska, kierownik działu pośrednictwa pracy i szkoleń w PUP Katowice, wytłumaczyła "Dziennikowi Zachodniemu" całą sprawę. Otóż ogłoszenie musiało się pojawić w Urzędzie Pracy, chociaż i bez niego był już na stanowisko imama kandydat. Był to jednak cudzoziemiec, a aby wojewoda wydał zezwolenie na jego zatrudnienie, zgodnie z przepisami trzeba było sprawdzić, czy wymagań nie spełnia żaden Polak. Potem okazało się jednak, że w przypadku stanowisk pracy związanych z religią taka procedura nie jest potrzebna, więc ogłoszenie zostało wycofane z Urzędu Pracy.

Więcej o:
Komentarze (29)
Urząd Pracy w Katowicach szukał imama. Zaskakujące ogłoszenie
Zaloguj się
 • koment22

  Oceniono 22 razy 16

  Szukali imama wśród Polaków ? Przecież powinni wiedzieć, że hasłem każdego bezrobotnego Polaka jest "czy forsę mam czy ni mam, żadnej pracy się nie imam" :)

 • strach_sie_bac

  Oceniono 9 razy 9

  3000 brutto z językiem arabskim, 11 godzin dziennie bez wolnych weekendów?? Mam to w nosie, nie kandyduję nawet jakby przede mną głowali walili w jakiś dywanik ;)

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 13 razy 7

  jak widać biurwy znają przepisy, wedle których mają pracować i za ich znajomość dostają kupę kasy...

 • czonek22

  Oceniono 13 razy 5

  Nie ma znaczenia czy imam czy srimam, katolik czy srolik. Ważne kto tam pracuje w tym PUPie? Przeprowadzją procedury, który nie sa wymagane, to jakie kompetencje mają ci urzędnicy? Przecież oni nie znaja prawa, które stosują!

 • norton2

  Oceniono 2 razy 2

  nikt z PISu się nie zgłosił ??????????????????????????????????

 • yosemitesam

  Oceniono 1 raz 1

  Taki imam przydałby się na budowie - nawoływałby ekipę do szybszego skończenia przerwy na piwo.

 • zbieg-z-ciemnogrodu

  Oceniono 3 razy 1

  Bardziej zadziwiajacym jest fakt ze w Polskich szkolach pracuja dziesiatki tysiecy imamow, oplacanych z kieszeni podatnikow.

 • b.szrama

  Oceniono 3 razy 1

  Belgia zakazała halal więc teraz w Polsce będzie cały ubój rytualny. Trzeba więc więcej sadystów przyglądających się podrzynaniu zwierząt bez znieczulenia

 • fimellon

  Oceniono 1 raz 1

  Etaty wyznań w Polsce przewidziane w budżecie państwa w 1937/38 r.:
  wyznania katolickie - 14 167 (w tym proboszczowie 6 634, wikariusze 2 859); wyznania ewangelickie - 648 (w tym pastorowie 498); wyznanie prawosławne - 2 920 (w tym proboszczowie 1 028, psalmiści 1383); wyznanie mahometańskie 39 (w tym imami 17, muezini 15).
  Mały rocznik statystyczny 1937, nakładem GUS

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX