Tadeusz Cymański o obietnicach PiS ws. frankowiczów: Staniemy przed ludźmi i powiemy: nie udało się

Tadeusz Cymański z PiS, szef sejmowej podkomisji ds. ustaw frankowych przyznaje, że spełnienie obietnic wyborczych dla frankowiczów nie jest w pełni możliwe. Podkomisja ma dziś pierwsze posiedzenie od prawie roku.

- W 100 proc. obietnice wyborcze w sprawie frankowiczów nie zostaną spełnione, będzie to część, być może niewielka - powiedział Tadeusz Cymański w porannej rozmowie z Łukaszem Kijkiem w Gazeta.pl. Przyznał, że PiS "będzie musiał się tłumaczyć" przed wyborcami.

- Ogromne nadzieje obudzone pewnymi wypowiedziami [red. prezydenta] - mówił szef sejmowej podkomisji ds. ustaw frankowych. My staniemy przed ludźmi i powiemy: nie udało się - dodał.

Podkomisja spotka się na posiedzeniu w czwartek 24 stycznia po raz pierwszy od marca ubiegłego roku. W Sejmie są cztery ustawy dotyczące kredytów walutowych, w tym ta prezydenta Andrzeja Dudy. Obietnice dotyczące przewalutowania kredytów we frankach pojawiły się w czasie kampanii wyborczej PiS w 2015 roku.

Więcej o:
Komentarze (95)
Tadeusz Cymański o obietnicach PiS ws. frankowiczów: Staniemy przed ludźmi i powiemy: nie udało się
Zaloguj się
 • laik404

  Oceniono 30 razy 26

  To może też ktoś (Pinokio) się wypowie o 3 mln mieszkań i 1 mln samochodów elektrycznych?

 • agulaga2

  Oceniono 29 razy 25

  Tylko że Andrzej Duda z zawodu prezydent powiedział że jeżeli w ciągu 3 m-cy od daty zaprzysiężenia nie rozwiąże problemu, to zrezygnuje. Tak więc ukłony dla Pana Andrzeja i wszystkich którzy na niego głosowali.

 • kingsizemax

  Oceniono 22 razy 22

  Nie Cymański. Stańcie przed ludźmi i powiedzcie: to była tylko propaganda- nawet nie próbowaliśmy nic z tym zrobić.

 • algreg

  Oceniono 22 razy 20

  nie zapraszajcie tego katolskiego obłudnika ,który tylko rodzinkę lokuje na państwowych posadkach a gębę ma pełną frazesów i dobroci i miłości bliźniego

 • cezar85

  Oceniono 20 razy 18

  - nie udało się, premier morawiecki, zarobionych na przekręcie pieniędzy, nie odda

 • 1docentpj

  Oceniono 15 razy 15

  Najważniejsze że dzięki obietnicom udało się dostać do sejmu i brać to co im się po prostu należało !

 • wladca_piaskownicy

  Oceniono 15 razy 15

  Gdy w badaniu exit pools zostanę zapytany, na którą partię zagłosowałem, odpowiem, że chciałem na PiS, ale nie udało się.

 • fctheduck

  Oceniono 15 razy 15

  Czyli drodzy frankowicze zrozumcie, zostaliście wydymani i teraz spadajcie. PiS ma większe problemy niż wasze kredyty, musi np do wyborów wypłacać łapówkę patologii, górnikom, klerowi i innym darmozjadom, którzy na nich nie zagłosują, jeśli kasa przed wyborami się skończy. No i trzeba jeszcze rozkraść co się da, a po wyborach niech się dzieje co chce. "Spadajcie frajerzy" - ta taki przekaz Partii.

 • move_like_jagr

  Oceniono 27 razy 15

  ...Podkomisja zbiera się po raz pierwszy od ponad roku, że by powiedzieć suwerenowi, "no nie udało się" (walka była rzeczywiście nierówna).
  Mimo wszystko dziękujemy za dzielną postawę! Rozumiemy, że daliście z siebie wszystko, panie Cymański !
  Osobiście lubię Pana za tę szczerą, postawę. Zawsze konkretny, zawsze po stronie ludzi. Wielkie dzięki, proszę tak dalej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX