Pięciu chętnych do wykonania projektu poszerzenia autostrady A2

GDDKiA już w kwietniu GDDKiA może podpisać umowę na projekt poszerzenia autostrady A2 o trzeci pas ruchu. Oferty złożyło pięć podmiotów. Najtańsza z ofert opiewa na 3,1 mln zł.
Zobacz wideo

GDDKiA informuje, że otrzymała pięć ofert na ofert wykonania projektu poszerzenia odcinka A2 o trzeci pas. 

Do wykonania projektu poszerzenia autostrady na odcinku granica województw łódzkiego/mazowieckiego - węzeł Konotopa (bez węzła) zgłosiło się pięciu chętnych, z których najniższą cenę, 3,1 mln zł, zaoferowały Mosty Katowice, natomiast najwyższą - 4,6 mln zł - spółka TPF. 

- czytamy w komunikacie Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Termin realizacji wynosi 19 miesięcy od podpisania umowy. Postępowanie zostało ogłoszone w trybie przetargu nieograniczonego. Złożone oferty będą badane i oceniane przy zastosowaniu kryteriów takich jak kwalifikacje, doświadczenie i wykształcenie członków zespołu projektowego, członków zespołu środowiskowego a także cena.

Termin podpisania umowy zaplanowany został na kwiecień 2019r., przy braku odwołań konkurentów biorących udział w przetargu.

- wyjaśnia Dyrekcja. 

Przyszły wykonawca ma zaprojektować dodatkowe pasy ruchu po wewnętrznych stronach obu jezdni istniejącej autostrady A2 na terenie woj. mazowieckiego na długości ok. 43 km. Projektant wykorzysta pod dobudowę pasów ruchu szeroki pas dzielący, który został wybudowany podczas realizacji autostrady. Docelowo A2 będzie miała od węzła Konotopa do węzła Pruszków dwie jezdnie po 4 pasy ruchu, natomiast dalszy odcinek do granicy województwa mazowieckiego będzie posiadał 2 jezdnie po 3 pasy ruchu.

GDDKiA poinformowała również, że równolegle prowadzone jest postępowanie przetargowe na projekt i wykonanie robót związanych z likwidacją wysp na PPO Pruszków, a tym samym na dostosowanie tego miejsca do pełnego przekroju autostradowego, czyli 2 jezdnie po 2 pasy ruchu (docelowo po 3 pasy ruchu).

Czytaj też: Wiosną ruszy poszerzanie autostrady A2. "Utrudnienia będą naprawdę potężne"

Wykonawca do 30 czerwca 2019 r. zaprojektuje oraz wykona roboty polegające na demontażu wysp (i innych urządzeń), które znajdują się w przygotowanych miejscach poboru opłat, odtworzy nawierzchnię i wykona oznakowanie poziome. Otwarcie ofert przewidziane jest na 14 lutego 2019 r.

Więcej o: