Najmniejszy apartament świata jest w Krakowie. Ma 2,5 m2. "Architekt zaniemówił"

Apartament o powierzchni zaledwie 2,5 metra kwadratowego można wynająć w Krakowie. W pomieszczeniu "upchnięto" aneks kuchenny, łazienkę i łóżko na antresoli.
Zobacz wideo

Apartament Top XXS w kamienicy przy ulicy Garncarskiej 8 w Krakowie w ofercie ma zajmująca się m.in. wynajmem krótkoterminowym firma Yourplace.pl. Cena za każdą noc to ok. 80-90 zł w zależności m.in. od miesiąca czy czasu pobytu.

Na 2,5 metrach kwadratowych mini-apartamentu pomieszczono mały aneks kuchenny m.in. z lodówką i czajnikiem elektrycznym, łazienkę (w której ubikacja jest zamontowana pod prysznicem) oraz łóżko na antresoli. Wynajmujący mają też do dyspozycji telewizor i Wi-Fi.

Brak okna sprawia, że pobyt jest jeszcze bardziej ekstremalny - jedyny dopływ niewielkiej ilości światła zapewniają mleczne przeszklenia. Przekonaj się, jak mało miejsca wystarczy, aby zmieścić najpotrzebniejsze funkcje mieszkania

- zachwalają właściciele lokalu.

Architekt dostając zlecenie aż zaniemówił ze zdziwienia. Ale popularność apartamentu przerosła nasze oczekiwania. Klienci dokonują rezerwacji z dużym, niekiedy kilkumiesięcznym wyprzedzeniem

- mówi Filip Różański z Yourplace.pl w rozmowie z serwisem lifeinkrakow.pl. Dodaje, że  tylko raz ktoś zrezygnował z pobytu. - Pewien pan zarezerwował sobie 14 dni, jednak po tygodniu poprosił o zmianę, jednak było to dla niego za długo - mówi Różański.

Więcej o: