Rewolucja w podatkach zawiesiła rządową stronę. System, w którym można sprawdzić PIT, nie działa

Nie działa strona epit.podatki.gov.pl/, na której można sprawdzić zeznanie podatkowe za ubiegły rok, które w tym roku za miliony podatników wypełnia Krajowa Administracja Skarbowa.
Zobacz wideo

W piątek 15 lutego ponad 25 mln polskich podatników dostało wypełnione już przez skarbówkę PITy. Zeznanie podatkowe można - a nawet warto - sprawdzić samemu. Być może wiele osób postanowiło to zrobić właśnie tego dnia, bo już po 9:00 strona http://epit.podatki.gov.pl/ przestała działać - system może być przeciążony.

Rewolucja w składaniu PIT zawiesiła stronę http://epit.podatki.gov.pl/Rewolucja w składaniu PIT zawiesiła stronę http://epit.podatki.gov.pl/ screen ze strony http://epit.podatki.gov.pl/, Next.gazeta.pl

W tym roku podatników czeka rewolucja w rozliczaniu zeznania podatkowego za 2018 rok, dla wielu czynności kłopotliwej. PIT-37 albo PIT-38 wypełni wstępnie urząd skarbowy, bez składania żadnego wniosku. By obejrzeć dokument, trzeba wejść na stronę internetową Podatki.gov.pl, a dalej w zakładkę pod bardzo widocznym banerem "Twój e-PIT". To ta zakładka właśnie w piątek rano nie działała.

Niektórym jednak się udało. Jak podało Ministerstwo Finansów, do godz. 8:00 z aplikacji Twój e-PIT skorzystało i rozliczyło podatek 10 tys. osób.

Na najważniejsze pytania dotyczące zmiany w rozliczaniu zeznania podatkowego odpowiadamy tutaj: Od dziś miliony Polaków mogą zapomnieć o zeznaniu PIT. Ale lepiej się nim zainteresować

Więcej o: