Agora inwestuje w Radio ZET. Jest umowa przedwstępna

Agora poinformowała o zawarciu umowy przedwstępnej dotyczącej nabycia 40 proc. udziałów w spółce Eurozet, właścicielu Radia ZET. 60 proc. udziałów w Eurozet trafi do spółki SFS Ventures, z którą Agora zawarła umowę wspólników.
Zobacz wideo

W środowym komunikacie giełdowym Agora poinformowała o zawarciu przedwstępnej umowy kupna 40 proc. udziałów Eurozet, oraz że pozostałe 60 proc. udziałów od Czech Radio Center przejmie SFS Ventures. Jednocześnie zawarto także przyrzeczoną umowę kupna tych udziałów, a także umowę wspólników między Agorą a SFS Ventures.

Umowa wspólników ureguluje szczegółowe zasady inwestycji w Eurozet przez SFS Ventures i Agorę, oraz zasady współpracy. 

Jak wynika z komunikatu, cena za 40 proc. udziałów w Eurozet to ok. 130,7 mln zł. Ta kwota może zostać jeszcze zmieniona m.in. na podstawie zaudytowanego sprawozdania finansowego grupy Eurozet za 2018 rok. Transakcja w części została sfinansowana przez Agorę ze środków własnych, a w 75 mln zł z kredytu w DNB Bank Polska.

Transakcja jest zgodna z długoterminową strategią Grupy Agora, w szczególności z planem wzmacniania pozycji grupy kapitałowej Agory w wybranych obszarach dotychczasowej działalności. Realizacja transakcji może wpłynąć na zrewidowanie planów inwestycyjnych grupy kapitałowej Agora w biznesach pozamediowych

- czytamy w komunikacie Agory.

Agora jako wspólnik mniejszościowy nie będzie mieć wpływu m.in. na działalność operacyjną Eurozet, ani strategię programową radiostacji

- dodano także.

Agora jest właścicielem serwisu next.gazeta.pl.

Prezes Agory: to była okazja inwestycyjna

- Od ponad 20 lat inwestujemy w radio. To dla nas strategiczny rynek, który w dodatku ma bardzo dobre perspektywy. A takie okazje inwestycyjne, jak sprzedaż drugiego największego nadawcy radiowego, zdarzają się raz na wiele lat - mówi Bartosz Hojka, prezes Agory. - Dzięki tej inwestycji zapewniamy sobie możliwość przejęcia wszystkich pozostałych udziałów w Eurozet, jeśli uznamy to za korzystne, w przyszłości - dodaje Hojka. 

– W naszej opinii ta transakcja to atrakcyjna okazja inwestycyjna dla grupy kapitałowej Agory. Radio jest w Polsce bardzo popularne i ma ugruntowaną pozycję rynkową, a dodatkowo światowe, optymistyczne dla niego prognozy wskazują, że w przeciwieństwie do innych form tradycyjnych mediów radiostacje dobrze sobie radzą w dotarciu do młodszych osób – dodaje Anna Kryńska-Godlewska z zarządu Agory, odpowiedzialna za działalność inwestycyjną spółki. 

***

Dziś w Poranku Gazeta.pl o 8:30 gościem będzie Jan Kanthak, rzecznik prasowy Ministerstwa Sprawiedliwości. Zapraszamy. 

Piotr Maślak/Łukasz KijekPiotr Maślak/Łukasz Kijek Fot. Gazeta.pl

Więcej o: