PiS zapowiada od lipca 500 plus na każde dziecko. Ale Marek Jurek jeszcze podbija

Jarosław Kaczyński ogłosił, że w ramach programu "500 plus" wypłaty będą świadczone również na pierwsze dziecko. Marek Jurek z Prawicy Rzeczpospolitej chciałby innego rozwiązania.

Były marszałek Sejmu, kandydat do PE, Marek Jurek z Prawicy Rzeczpospolitej chciałby, żeby program 500 plus w większym stopniu wspierał rodziny wielodzietne. Polityk wyjaśniał, że jego ugrupowanie proponowało program 1000 plus na trzecie i każde następne dziecko, jednak zostało to odrzucone przez PiS. Podczas sobotniej konwencji w Warszawie PiS zaproponowało poszerzenie programu 500 plus już na pierwsze dziecko.

Gość radiowej Trójki podkreślał, że cieszy go wsparcie dla rodzin, ale obawia się, jaki będzie miało to wpływ na finanse kraju.

W tej chwili z pominięciem rodzin wielodzietnych, które są kluczowe dla przyszłości demograficznej Polski, proponuje się program kilkunastokrotnie większy. To bardzo dobrze, gdy ktoś z niego korzysta, pytanie jednak, jaki będzie on miał wpływ na budżet i dla gospodarki.

- oceniał Marek Jurek.

Nie jest sztuką zwiększać wydatki, jeżeli np. doprowadzi się do inflacji. Mam nadzieję, że to drugie nie zajdzie. Jest to program kilkunastokrotnie bardziej wydatkowy niż skromna propozycja, którą złożyliśmy, podyktowana odpowiedzialnością narodową.

- dodał. 

Czytaj też: PiS podbija stawkę, 500 plus na pierwsze dziecko. Tylko ta jedna obietnica, to grube miliardy złotych

W czasie sobotniej konwencji PiS zaprezentowano pięć nowych propozycji. Lider PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział oprócz wprowadzenia 500 plus dla pierwszego dziecka, także zniesienie podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, "trzynastkę" w postaci najniższej emerytury - 1100 zł - dla każdego emeryta, a także przywrócenie zlikwidowanych połączeń autobusowych i obniżenie kosztów pracy.

500 plus na pierwsze dziecko może kosztować dodatkowo nawet około 19 miliardów złotych rocznie, koszty całego programu wzrósłby do ponad 40 miliardów złotych. 

Więcej o:
Komentarze (119)
PiS zapowiada od lipca 500 plus na każde dziecko. Ale Marek Jurek jeszcze podbija
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 35 razy 35

  Leżaki i drinki dla Wszystkich. A dobrzy posłowie Pis dodatkowo odkurzą mieszkanie, powycierają kurze, ugotują. Sielanka.

 • smarekdarek

  Oceniono 20 razy 20

  A niech rozdadzą wszystko. Jak to wszystko dupnie jak Grecja i wszyscy obudzą się w ręką w nocniku, to może przyjdzie opamiętanie.
  wykop.pl/link/3486173/dzieci-prezesa-500/

 • kiesier

  Oceniono 20 razy 18

  Może wprowadźmy od razu program "Nierób+" i dla każdego który w własnej woli zrezygnuje z prawy wypłacajmy po 5000 nagrody. A najlepiej jakby należało się to również młodym którzy rzuca szkołę i nie zgodzą się pracować.

 • pan.szklanka

  Oceniono 16 razy 16

  Żeby to później spłacić, to każdemu dziecku będzie trzeba zabrać nerkę. A trzeciemu i kolejnemu wątrobę ze śledzioną. To jest Panie Jurek, poroniony pomysł.

 • aeromonas

  Oceniono 18 razy 14

  Rodziny wielodzietne to najczęściej patologia, która żyje na koszt ciężko pracujących i płacących podatki ludzi. I tak dużo płacimy za cudze dzieci: zrzucamy się wszyscy na ich leczenie i edukację. Zgadzam się, żeby z moich podatków opłacane były żłobki, przedszkola i szkoły, ale nie zgadzam się na rozdawanie moich pieniędzy prywatnym osobom.

 • siwywaldi

  Oceniono 11 razy 11

  Polityk wyjaśniał, że jego ugrupowanie proponowało program 1000 plus na trzecie i każde następne dziecko, jednak zostało to odrzucone przez PiS.
  =====================================================
  Znając tego polityka, to rzecz jasna tylko na te ochrzczone i spłodzone wyłącznie w pozycji "na misjonarza", he, he.... :-))

 • notremak

  Oceniono 12 razy 10

  Po 1000+ na dalszy i nieskrępowany rozwój patologii!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX