LOT rozwija skrzydła w Lublinie. Przewoźnik uruchomi codzienne połączenia z Warszawą

PLL LOT rozwijają ofertę dla pasażerów korzystających z Portu Lotniczego Lublin. Linie zdecydowały się zwiększyć częstotliwość połączeń. Samoloty LOT-u na tej trasie krajowej będą latać codziennie.

Polskie Linie Lotnicze LOT są zadowolone z wyników uruchomionego 3 września 2018 r. bezpośredniego połączenia między Lublinem a Warszawą. Z oferty skorzystało prawie 7 tys. pasażerów.

LOT idzie za ciosem

Jak podkreślają linie, to obecnie jedyne połączenie lubelskiego portu z warszawskim hubem. Rozkład został zaplanowany w taki sposób, aby pasażerowie lecący np. do Europy Zachodniej czy Ameryki Północnej mieli wygodną przesiadkę na Lotnisku Chopina.

Warto przypomnieć, że oferujemy naszym pasażerom najszybszą i najwygodniejszą podróż między Warszawą i Lublinem. To jest szczególnie istotne właśnie teraz, w trakcie uciążliwości w związku z realizowanymi inwestycjami drogowymi i kolejowymi między tymi miastami

- powiedział Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT-u.

Od 31 marca samolot będzie startował z Warszawy o godz. 13:45, a lądował w Lublinie o 14:30. Rejsy powrotne zaplanowane są na godz. 15:20, a lądowanie na Lotnisku Chopina o 16:10. LOT zapewnia, że podróże będą realizowane przede wszystkim przez Bombardiery Q400 z 78 miejscami dla pasażerów oraz 76/82-miejscowe samoloty Embraer 170/175.

Co więcej, linie LOT zdecydowały się utrzymać w sezonie letnim bezpośrednie połączenie między Lublinem a Tel Avivem, które cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Tylko w 2018 r. na tej trasie podróżowało prawie 21 tys. osób. LOT będzie wykonywać jeden lub dwa rejsy między Lublinem a Tel Avivem w tygodniu.

Linie LOT utrzymają w sezonie letnim bezpośrednie połączenia Lublin-Tel AvivLinie LOT utrzymają w sezonie letnim bezpośrednie połączenia Lublin-Tel Aviv Gazeta.pl

W 2018 r. LOT przewiózł rekordową liczbę ponad 8,9 mln pasażerów. To o 2 mln więcej niż rok wcześniej. W tym roku polski przewoźnik planuje zwiększyć liczbę pasażerów do 10 mln.

Boeingi 737 MAX nadal uziemione

We flocie LOT-u znajduje się 80 samolotów, w tym 5 uziemionych 12 marca Boeingów 737 MAX. Unia Europejska zdecydowała się zamknąć przestrzeń powietrzną dla tych maszyn po katastrofie Boeinga 737 MAX w Etiopii 10 marca. Na chwilę obecną nie zostały jeszcze podjęte przez LOT ostateczne decyzje dot. rekompensat i formy ich uzyskania tytułem strat przez uziemienie maszyn Boeinga.

Polski przewoźnik ma ponadto do odbioru kolejnego z MAX-ów. Wszystkich maszyn tego modelu w barwach LOT-u miało być dodatkowo 14. Jak potwierdził ekspert ds. komunikacji w LOT Jakub Panek, w tym momencie polskie linie nie podjęły jeszcze wiążących decyzji w kwestii opóźnienia odbioru. Trwa wyjaśnianie przyczyn katastrofy Boeinga 737 MAX etiopskich linii, w której zginęło 157 pasażerów. 

Więcej o:
Komentarze (22)
LOT rozwija skrzydła w Lublinie. Przewoźnik uruchomi codzienne połączenia z Warszawą
Zaloguj się
 • rybka9915

  Oceniono 8 razy 8

  To skandal ekologiczny na odcinku 150 km (w linii powietrznej) uruchamiac polaczenie lotnicze.

  Kretynstwo pur!!
  Avanti pisbolszewickie dilettanti!!

 • piskizmiski

  Oceniono 7 razy 7

  Bardzo ekologicznie, nie ma co. Podróż z odprawą i procedurami na lotnisku trwa dłużej niż pociągiem. Ale niech się Lublin przed wyborami poczuje metropolią dzięki pisuarom! Po wyborach zlikwidują te "rentowne" połączenia, bo pis-kandydaci nie będą musieli tam jeździć i będą mogli olać Lublin jak i całą resztę Polski.

 • alojzy132

  Oceniono 7 razy 7

  Poseł musi mieć czym latać. Ot całe zapotrzebowanie. Buahahhahahaha

 • bartolomeusz2

  Oceniono 4 razy 4

  Super :) Kraków ma Pendolino do Wawy za 150zł, Lublin ma za to samolot w tej samej cenie ;)

 • stefan99999

  Oceniono 8 razy 4

  Lot przewiózł w zeszłym roku niecałe 9 mln pasażerów! Noż WOW, po prostu! Gigant na skalę światową. Szczególnie w porównaniu z Lufthansą, AirFrance-KLM, czy British Airways.

  I jeszcze rozwija swoje mega dochodowe połączenie na trasie Warszawa-Lublin. Sukces na miarę naszych możliwości.

 • hi2per

  Oceniono 3 razy 3

  Do Radomia też latano...

 • stefan99999

  Oceniono 2 razy 2

  Przejazd z centrum Warszawy do centrum Lublina samochodem, nawet przy robotach drogowych to nie więcej niż 3 godziny.

  Przelot: pół godziny (rozkładowo 45-50 minut), trzeba być na lotnisku co najmniej 45 minut przed odlotem (jeśli się leci bez bagażu), dojazd na lotnisko z centrum Warszawy pół godziny, przejazd z lotniska do centrum Lublina około 20 minut. Podróż razem 2 i pół godziny.

  Gdzie tu sens?

 • jan.go

  Oceniono 2 razy 2

  A tak do centrum Warszawy to czym szybciej ,samolotem czy busem

 • acide94

  Oceniono 2 razy 2

  Tak daleko? Niech zaczną od połączenia do Radomia, a potem pomyślą o lotach z Zielonej Góry do Poznania i Wrocławia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX