IKEA apeluje do klientów ws. mebla SUNDVIK. Startuje akcja naprawcza po upadkach dzieci

IKEA ogłosiła, że rozpoczyna akcję naprawczą komody do przewijania SUNDVIK. Decyzję podjęto po kilku wypadkach. Dzieciom nic się nie stało, a w każdym z przypadków stół nie był odpowiednio zabezpieczony, ale firma woli dmuchać na zimne.
Zobacz wideo

Chodzi o komodę SUNDVIK, który w zamyśle ma być przede wszystkim wykorzystywany do przewijania małych dzieci. IKEA dowiedziała się, że doszło do trzech wypadków związanych z użytkowaniem tego mebla. Dochodziło do obluzowania się składanej części stołu i upadku dzieci. "W każdym z tych przypadków stół nie był zabezpieczony za pomocą okuć w sposób opisany w instrukcji montażu" - podaje firma.

IKEA ogłasza akcję naprawczą komody SUNDVIK

- Bezpieczeństwo produktów jest dla IKEA najważniejsze i jest nam bardzo przykro, że doszło do tych zdarzeń, choć na szczęście, według naszej wiedzy, dzieciom nic poważnego się nie stało. Postanowiliśmy działać zapobiegawczo i poprawić informacje dotyczące produktu - mówi, cytowana w komunikacie sieci Emelie Knoester, Kierownik Działu IKEA dla Dzieci.

IKEA ogłasza akcję naprawczą stołu do przewijania/komody SUNDVIKIKEA ogłasza akcję naprawczą stołu do przewijania/komody SUNDVIK materiały prasowe IKEA

W związku z wypadkami IKEA zaapelowała do klientów, którzy posiadają wspomniany mebel, aby zabezpieczyli składaną część za pomocą dołączonych okuć zabezpieczających. Ci, którzy te okucia zgubili, wzywani są do skontaktowania się z siecią - dostaną nowe okucia bezpłatnie. IKEA dodaje, że nie będzie przy tym wymagać przedstawienia dowodu zakupu.

Czytaj też: IKEA chce wypożyczać meble. Na początku biurowe, potem być może kuchenne

IKEA podkreśla w komunikacie, że stół do przewijania/komoda SUNDVIK jest całkowicie bezpieczna, jeśli użytkuje się go zgodnie z przeznaczeniem oraz dołączoną instrukcją montażu.

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony oceanów i ich mieszkańców. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: