Powroty z Majówki. GDDKiA ostrzega przed utrudnieniami. Duże korki na A4

Jedna z najdłuższych Majówek ostatnich lat dobiega do końca. W niedzielę Polacy wracają do swoich domów, a to oznacza spory ruch na drogach. GDDKiA ostrzega przed korkami, które utworzyły się m.in. na autostradzie A4.
Zobacz wideo

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że na A4, na jezdni w kierunku Zgorzelca na odcinku między Krzywą i Jadwisinem doszło do utrudnienia z powodu awarii samochodu ciężarowego. Ruch w kierunku Wrocławia odbywa się tylko lewym pasem. 

Utrudnień mogą spodziewać się również kierowcy podróżujący drogą krajową nr 11 na odcinku Kluczbork-Lubliniec, w pobliżu Łomnicy w województwie opolskim. Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym, trzy osoby zostały ranne. Droga została zablokowana. 

Na DK nr 74, na odcinku Janów Lubelski-Zamość, w pobliżu Kocudzy Pierwszej w województwie lubelskim samochód ciężarowy wypadł z pasa jezdni i wjechał do rowu. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Na A4, na odcinku Opole-Wrocław w pobliżu Brzegu w województwie opolskim doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, dwie osoby zostały ranne. Lewy pas jezdni pozostaje zablokowany.

KGP: od 30 kwietnia na drogach zginęły 23 osoby

Od wtorku na polskich drogach zginęły 23 osoby, a 391 zostało rannych - poinformował Michał Gaweł z Komendy Głównej Policji. Doszło do 321 wypadków, a policja zatrzymała 1220 nietrzeźwych kierowców.

Michał Gaweł powiedział, że dziś widoczny jest wymożony ruch na polskich drogach, co jest związane z powrotami z weekendu majowego. Około 5 tysięcy policjantów dba o bezpieczeństwo na drogach, między innymi poprawiając płynność ruchu oraz sprawdzając stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierowców.

Więcej o: