Paliwo nawet 40 groszy tańsze. W Stalowej Woli miasto uruchomiło tankomat. Już chcą budować kolejne

Otwarta 20 marca w Stalowej Woli miejska stacja paliw przyjęła się. Władze miasta są zadowolone, bo pieniądze wrócą do budżetu, a mieszkańcy mogą tankować najtańsze paliwo w mieście. W planach są kolejne tego typu stacje w Stalowej Woli.
Zobacz wideo

Miejska stacja paliw kosztowała 2 mln zł i powstała w miejscu starej, zapewniającej paliwo do pojazdów Miejskiego Zakładu Komunalnego. Wyposażona jest w sześć dystrybutorów, przy których tankować można benzynę bezołowiową Pb 95, olej napędowy i płyn AdBlue do oczyszczania spalin, a także dystrybutorowy płyn do spryskiwaczy. Do dyspozycji kierowców jest także kompresor, odkurzacz i ciśnieniowa myjka.

Wśród mieszkańców panuje opinia, że w naszym mieście jest najdroższe paliwo, że nieważne na którą stację się pojedzie, są te same dużo wyższe niż nawet w okolicznych miejscowościach ceny paliw i nie ma konkurencji

- powiedział podczas otwarcia stacji prezydent Stalowej Woli, Lucjusz Nadbereżny. I dodał:

Nie ukrywam, że dzisiaj mam dużą satysfakcję, bo po 12 latach, kiedy rozpoczął się w Stalowej Woli społeczny protest „Zabij ceny paliw, zanim one…”, dzięki olbrzymiemu zaufaniu społecznemu mieszkańców mogliśmy wspólnie z MZK podjąć decyzję, która wymagała determinacji i odwagi, by utworzyć miejską stację paliw w Stalowej Woli

Inteligentne tankowanie

Za zatankowane paliwo kierowcy płacą w specjalnym urządzeniu przypominającym bankomat. Jest to urządzenie intuicyjne, które informuje pisemnie i dźwiękowo, jak przejść kolejne kroki. Tankomat dostosowany jest do transakcji zarówno gotówkowych, jak z użyciem karta płatniczej. Minimalna kwota tankowania to 10 zł. Tankomat nie wydaje wprawdzie „reszty”, ale wystawia ważny przez 30 dni bon, który można wykorzystać podczas kolejnego tankowania.

Najważniejszą cechą stacji w Stalowej Woli jest jednak cena paliwa. Kierowcy za litr benzyny Pb 95 oraz oleju napędowego zapłacą średnio o ok. 40 groszy mniej niż na innych stacjach w mieście. 

Cena taka możliwa jest dzięki zmniejszonej marży oraz bardzo korzystnych stawkach uzyskanych w postępowaniu przetargowym. Dzięki systemowi samoobsługi mieszkańcy mogą liczyć na konkurencyjne ceny paliw dobrej jakości. Dostawcą paliw do naszej stacji jest PKN Orlen. Ponadto docelowo system bezobsługowy nie będzie generował tzw. kosztów osobowych, które również przekładają się na finalną cenę paliwa

- wyjaśnia Anna Pasztaleniec, prezes zarządu MZK Sp. z o.o.

Stalowa Wola przemyślała inwestycję. Bezobsługowa miejska stacja paliw jest otwarta całą dobę. Jednak przez pierwszy miesiąc, zanim tankowanie wejdzie w nawyk, każdy klient będzie mógł liczyć na instruktaż tankowania i korzystania z terminala płatniczego. Obok stacji, w budynku administracyjnym Zakładu Komunikacji Miejskiej zlokalizowano ponadto Biuro Obsługi Stacji. 

Władze miasta potwierdziły, że inwestycja została przyjęta z dużą aprobatą przez mieszkańców miasta. Efekt jest na tyle pozytywny, że planowane są kolejne miejskie stacje paliw w Stalowej Woli.

Zobacz wideo
Więcej o: