Kraków. 53-latek oszukiwał turystów metodą "na przewałkę". Oferował im banknoty wycofane z obrotu

Przebywający w Krakowie mężczyzna oszukiwał obcokrajowców oferując im korzystną wymianę waluty. 53-latek posługiwał się w tym celu wycofanymi z obrotu polskimi banknotami sprzed denominacji.
Zobacz wideo

Cała sprawa została opisana na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Kilka tygodni temu na jeden z komisariatów zgłosili się turyści, którzy zostali oszukani. Jak ustalili funkcjonariusze poszkodowani zostali zaczepieni przez mężczyznę, gdy stali w kolejce do jednego z kantorów.

Kraków. Wymieniał się z turystami banknotami wycofanymi z obrotu. Grozi mu za to 8 lat więzienia

53-letni mężczyzna zaoferował parze na pozór korzystną wymianę gotówki. Turyści wręczyli mu 50 euro, a w zamian otrzymali dwa banknoty o nominale 10 złotych oraz jeden banknot 200 złotowy. O oszustwie zorientowali się dopiero w sklepie, w którym usłyszeli, że nie mogą zapłacić za zakupy - okazało się, że wymienione banknoty zostały wycofane z polskiego rynku.

Funkcjonariusze po otrzymaniu zawiadomienia zaczęli sprawdzać monitoring z miejsc wskazanych przez obcokrajowców. Kilka dni temu policjanci zauważyli mężczyznę, który pojawił się w okolicy jednego z kantorów. Zatrzymanym okazał się mieszkaniec Gdańska, przy którym znaleziono gotówkę w obcej walucie oraz pieniądze, które używane były w Polsce przed denominacją. Jak się okazało mężczyzna był poszukiwany w związku z innymi oszustwami. 53-latek przebywa obecnie w zakładzie karnym, gdzie odbywa karę za wcześniejsze wykroczenia. Mężczyźnie postawiono już zarzuty, za które grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. 

Zobacz wideo
Więcej o: