Magda Gessler zainwestowała 400 tys. zł w rzemieślnicze wódki. Nowy trend na rynku alkoholi?

Magda Gessler zainwestowała 400 tysięcy złotych w Mazurską Manufakturę Alkoholi i została jej współwłaścicielką. Firma ta produkuje rzemieślniczą wódkę, która ma być kolejnym (po piwach kraftowych) mocnym trendem na rynku alkoholi.
Zobacz wideo

Mazurska Manufaktura Alkoholi to firma ze Szczytna. Produkuje czystą wódkę Bielik, wódkę pszeniczną o nazwie Wódka z Mazur oraz likier jajeczny Advocaat. Jej siedziba znajduje się w historycznym browarze w Szczytnie założonym w 1898 roku. Marka ta poszukuje inwestorów, a jednym z nich została ostatnio Magda Gessler.

Magda Gessler zainwestowała 400 tys. zł w Mazurską Manufakturę Alkoholi. Czas na kraftowe wódki?

Mazurska Manufaktura Alkoholi chce powtórzyć sukces rzemieślniczych browarów, produkując kraftowe wódki. Aby było to możliwe, potrzebuje inwestorów, których próbuje pozyskać przez internet. Na jednym z portali crowdfundingowych wyemitowała akcje o wartości ponad 4 mln zł. Do tej pory (stan na dzień 23 maja 2019 roku) zyskała w ten sposób 740 tys. złotych oraz 374 akcjonariuszy. Wśród nich znalazła się słynna restauratorka Magda Gessler, która kupiła akcje Mazurskiej Manufaktury Alkoholi warte 400 tys. zł. Zbiórka Mazurskiej Manufaktury zakończy się 1 czerwca 2019 roku.

 

Jak czytamy w komunikacie Mazurskiej Manufaktury Alkoholi wyemitowano 143 tysięcy akcji - koszt jednej z nich to 29,75 złotych. Można kupić dowolną liczbę akcji, natomiast zależnie od wysokości wkładu, można otrzymać coraz ciekawsze bonusy. I tak każdy akcjonariusz otrzyma imienny certyfikat, ci, którzy wydadzą ponad 250 zł - dedykowaną butelkę Wódki z Mazur, ponad 500 zł - dedykowaną butelkę wódki kraftowej, ponad 1000 zł - limitowaną butelkę wódki Bielik z imienną dedykacją, a ci, którzy kupią akcje za ponad 2000 zł dostaną własną tabliczkę w "hall of fame" zabytkowego browaru.

Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój gamy wódek kraftowych, doposażenie i rozwój zakładu a także dokończenie certyfikacji jakościowej. Spółka chce uzyskać 1 procent udziałów własnościowych na rynku napojów spirytusowych w kategoriach wódek oraz likierów i nalewek. W przyszłości firma planuje także wejść na New Connect lub warszawską GPW.  

Mazurska Manufaktura Alkoholi to firma produkująca alkohole mocne, w tym alkohole kraftowe z mazurskich ujęć wody. Spółka znana jest z takich produktów jak wódka Bielik, Wódka z Mazur i Advocat. 

Więcej o: