Instagram. Mogły wyciec dane nawet 49 mln użytkowników. Facebook bada sprawę

Do sieci mogły wyciec dane 49 mln użytkowników Instagrama. Wśród poszkodowanych są m.in. znani blogerzy. Facebook, do którego należy Instagram, wydał oświadczenie informujące o tym, że firma sprawdza, w jaki sposób doszło do wycieku danych.

Dane użytkowników Instagrama zostały umieszczone w chmurze Amazona i można było je zobaczyć bez podawania hasła. Portal techcrunch.com ustalił, że odpowiedzialna za wyciek danych jest  firma marketingowa z Bombaju - Chtrbox, która płaci infuencerom za zamieszczanie treści sponsorowanych.

Do sieci wyciekły informacje o użytkownikach Instagrama. Wśród danych numery telefonu

Jak informuje press.pl, wśród informacji, które wyciekły, znalazły się m.in. numery telefonów, adresy e-mail czy dane o miejscu pobytu niektórych spośród użytkowników Instagrama.

Chtrbox broni się, twierdząc, że doszło do wycieku danych zaledwie 350 tysięcy osób, a informacje o nich były dostępne w chmurze tylko przez 72 godziny, po czym zostały usunięte.

Facebook potwierdził informację przekazaną przez Chtrbox, ale w swoim oświadczeniu rownież wspomina jedynie o 350 tys., a nie 49 mln użytkowników.

Więcej o: