Bożena Borys-Szopa ministrem rodziny. Zastąpi Elżbietę Rafalską. Zablokowała projekt "Zatrzymaj Aborcję"

Bożena Borys-Szopa, posłanka PiS oraz dawna współpracowniczka prezydenta Lecha Kaczyńskiego, zastąpi Elżbietę Rafalską na stanowisku ministra rodziny. Borys-Szopa odebrała nominację z rąk prezydenta Andrzeja Dudy.
Zobacz wideo

Bożena Borys-Szopa została nominowaną na ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Zastąpiła na stanowisku Elżbietę Rafalską, która  zdobyła mandat w Parlamencie Europejskim

Bożena Borys-Szopa przez wiele lat była związana z "Solidarnością", była też głównym inspektorem pracy oraz podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Pracowała w biurze prawno-ekonomicznym śląsko-dąbrowskiej "Solidarności".

Czytaj też: Marian Banaś nowym ministrem finansów. Ostatnio był szefem "zbrojnego ramienia fiskusa

W przeszłości jako przewodnicząca sejmowej komisji społecznej Bożena Borys-Szopa zablokowała projekt ustawy "Zatrzymaj Aborcję", odsyłając go do podkomisji. "Ustawka, że aż wstyd!" - skomentowała wówczas działanie poslanki PiS autorka antyaborcyjnej inicjatywy Kaja Godek.

Borys-Szopa objęła stanowisko w ramach rekonstrukcji rządu wymuszonej przez wybory do Parlamentu Europejskiego. Oprócz Elżbiety Rafalskiej ze stanowisk ustępują Beata Szydło, Joachim Brudziński,  Anna Zalewska, Beata Kempa, Patryk Jaki i Beata Mazurek.

Ze stanowiska ministra finansów ustąpiła też Teresa Czerwińska, która w wyborach nie startowała. Zastąpił ją Marian Banaś, dotychczasowy szef KAS. 

Więcej o:
Komentarze (32)
Posłanka PiS Bożena Borys-Szopa zastępuje Elżbietę Rafalską. Współpracowała z Lechem Kaczyńskim
Zaloguj się
 • felicjan.dulski

  Oceniono 19 razy 17

  Czy znalazł się jakiś człowiek honoru, który nie podał ręki notorycznemu łamaczowi Konstytucji?

 • felicjan.dulski

  Oceniono 14 razy 14

  Jo też chodziłech do szkoły z "Bożynami".
  Na Śląsku, ale na familokach (niy na wsi) co drugo tak miała na miano.

 • pisobolszewik

  Oceniono 16 razy 12

  A kto będzie ministrem znajomych ?

 • stanislaw.sk

  Oceniono 9 razy 9

  Gwarancje konstytucyjne.
  ==================
  Podmiotem praw dotyczących ciąży i macierzyństwa musi być kobieta, jej prawa, potrzeby i wolności. W ż a d n y m miejscu w Konstytucji nie ma mowy o płodach, „dzieciach nienarodzonych” lub początku „życia od poczęcia”. Konstytucja nie zrównuje statusu życia płodowego z sytuacją prawną osoby urodzonej. Stałoby to w sprzeczności z polskim porządkiem prawnym, który za pośrednictwem Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej gwarantuje poszanowanie niezbywalnej i przyrodzonej godności człowieka (art. 30), prawo do decydowania o swoim życiu osobistym (art. 47), wolność sumienia i religii (art. 53). Zgodnie z art. 68 Konstytucji władze publiczne są obowiązane do zapewnienia szczególnej ochrony k o b i e t o m ciężarnym –ujmuje zatem opiekę w okresie ciąży z perspektywy kobiet i ich potrzeb, bowiem to one są podmiotami wolności i praw

 • gryflon

  Oceniono 14 razy 8

  Amerykanie mieli Baracka to my nie gorsi mamy Szopę. Ciekawe kogo kaczor wymyśli jako ekwiwalent Trumpa.

 • nietyp

  Oceniono 9 razy 7

  Coś ostatnio nie ma farta ta Kaja Godek... Najpierw pogonili z synekury, a teraz jej ustawę wrzucili do kosza... Pewnie Rydzyk będzie musiał wkroczyć i przywołać Jarka do porządku...

 • opyzcinr

  Oceniono 6 razy 6

  Oj, będziecie siedzieć.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 6 razy 6

  Boris the Spider!

 • jeszw

  Oceniono 10 razy 6

  Na tamtą nie dało się już patrzeć, nie tylko źe była nieładna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX