To samolot? To UFO? Nie, być może to nowy chiński pocisk balistyczny. Internauci zaniepokojeni, armia milczy

Użytkownicy chińskiej sieci społecznościowej Weibo opublikowali zdjęcia i filmy twierdząc, że widzieli świecący obiekt latający na niebie w niedzielę ok. godziny 4 w kilku prowincjach Chin. W tym samym czasie marynarka wojenna prowadziła ćwiczenia.
Zobacz wideo

Chiny przeprowadzały ćwiczenia morskie w Zatoce Pohaj w sobotę i niedzielę. Jak donosi "Global Times", mieszkańcy kilku chińskich prowincji zaczęli pisać w mediach społecznościowych Weibo o tym, że zauważyli niezidentyfikowany obiekt latający i rozżarzoną ognistą smugę na niebie. Internauci opublikowali zdjęcia i filmy z zarejestrowanym UFO, który pojawił się na niebie ok. 4:00 nad ranem w niedzielę.

Doniesienia o obserwacjach UFO pochodziły z prowincji Shandong, Shanxi, Hebei i Henan. Niektórzy internauci stwierdzili, że nie pierwszy raz zauważyli taki obiekt na niebie. Inni spekulowali, że tajemniczy przedmiot może być związany z ćwiczeniami wojskowymi w Zatoce Pohaj, takimi jak test pocisków balistycznych odpalanych z łodzi podwodnej. Podobnego zdania są eksperci wojskowi cytowani przez dziennik, co byłoby wyraźnym sygnałem dla USA.

Chiny przeprowadziły dwa ćwiczenia wojskowe w Zatoce Pohaj, ograniczając nawigację na Morzu Żółtym. Zgodnie z komunikatem administracji bezpieczeństwa morskiego Chin, jedno trwało od 7:00 do 13:00 w sobotę, drugie od 2:30 do 12:00 w niedzielę. Zaplanowano kolejne ćwiczenia na 9 i 11 czerwca, ale ich treść nie jest znana. Jak dotąd nie podano też oficjalnych wyjaśnień doniesień o niezidentyfikowanych obiektach zaobserwowanych przez Chińczyków w ostatnią niedzielę.

Zobacz wideo
Więcej o: