To samolot? To UFO? Nie, być może to nowy chiński pocisk balistyczny. Internauci zaniepokojeni, armia milczy

Użytkownicy chińskiej sieci społecznościowej Weibo opublikowali zdjęcia i filmy twierdząc, że widzieli świecący obiekt latający na niebie w niedzielę ok. godziny 4 w kilku prowincjach Chin. W tym samym czasie marynarka wojenna prowadziła ćwiczenia.
Zobacz wideo

Chiny przeprowadzały ćwiczenia morskie w Zatoce Pohaj w sobotę i niedzielę. Jak donosi "Global Times", mieszkańcy kilku chińskich prowincji zaczęli pisać w mediach społecznościowych Weibo o tym, że zauważyli niezidentyfikowany obiekt latający i rozżarzoną ognistą smugę na niebie. Internauci opublikowali zdjęcia i filmy z zarejestrowanym UFO, który pojawił się na niebie ok. 4:00 nad ranem w niedzielę.

Doniesienia o obserwacjach UFO pochodziły z prowincji Shandong, Shanxi, Hebei i Henan. Niektórzy internauci stwierdzili, że nie pierwszy raz zauważyli taki obiekt na niebie. Inni spekulowali, że tajemniczy przedmiot może być związany z ćwiczeniami wojskowymi w Zatoce Pohaj, takimi jak test pocisków balistycznych odpalanych z łodzi podwodnej. Podobnego zdania są eksperci wojskowi cytowani przez dziennik, co byłoby wyraźnym sygnałem dla USA.

Chiny przeprowadziły dwa ćwiczenia wojskowe w Zatoce Pohaj, ograniczając nawigację na Morzu Żółtym. Zgodnie z komunikatem administracji bezpieczeństwa morskiego Chin, jedno trwało od 7:00 do 13:00 w sobotę, drugie od 2:30 do 12:00 w niedzielę. Zaplanowano kolejne ćwiczenia na 9 i 11 czerwca, ale ich treść nie jest znana. Jak dotąd nie podano też oficjalnych wyjaśnień doniesień o niezidentyfikowanych obiektach zaobserwowanych przez Chińczyków w ostatnią niedzielę.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (27)
To samolot? To UFO? Nie, być może to nowy chiński pocisk balistyczny. Internauci zaniepokojeni, armia milczy
Zaloguj się
 • byly_aniol

  Oceniono 37 razy 29

  Brak dalekomorskich kapelanów czyni Marynarkę Wojenną Chin zupełnie bezwartościową.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 21 razy 9

  Przecież Amerykanie mają takie satelity że sfotografowali i sfilmowali tak,że odczytali nawet numery seryjne tego czegoś i już dawno Trump obejrzał plany tego czegoś wykradzione przez najgenialniejszych amerykańskich agentów.
  A przynajmniej tak pokazują na filmach.

 • franclajn

  Oceniono 7 razy 7

  Dla mnie to eskadra słynnych polskich dronów, zapowiadanych kilka lat temu przez premiera, nadzoruje z kosmosu pracę słynnych, również zapowiadanych polskich promów i aut elektrycznych.

 • keramwistagano

  Oceniono 11 razy 5

  Maryja im sie objawila, tylko oni nie czekneli......

 • d.kos

  Oceniono 6 razy 4

  No i co z tego? Zawsze od wieków, wszyscy bardziej lub mniej się zbroili, zbroją i zbroić będą.

 • sepia1111

  Oceniono 3 razy 3

  Welon Matki Boskiej!

 • pocalujta_wujta

  Oceniono 9 razy 3

  A te flagi chinskie na kiosku lodzi podwodnej na zdjeciu to tak na bojowo przed zanurzeniem?

 • felicjan.dulski

  Oceniono 2 razy 2

  Poważne źródła podaja, że 2 czerwca o godz. 4.28 Chiny wystrzeliły z okrętu podwodnego rakietę balistyczną nowego pokolenia JL 4 z rejonu zatoki Pohaj w pobliżu półwyspu Szandun.
  No co?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX