Możliwe opóźnienia w budowie drogi ekspresowej S2 w Warszawie

Co najmniej miesiąc dłużej potrwa budowa odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy między węzłami Puławska i Lubelska. Przez falę wezbraniową na Wiśle, która przeszła przez Mazowsze, wstrzymano prace na budowie mostu łączącego stołeczne dzielnice Wawer i Wilanów. 
Zobacz wideo

Wisła zalała drogi techniczne oraz zmusiła wykonawców do zdemontowania części infrastruktury budowanego mostu. Wcześniej pojawiły się problemy geologiczne, które również wpłyną na ostateczny termin zakończenia inwestycji - mówi rzecznik wykonawcy - firmy Gulermak, Bartosz Sawicki. Trwa szacowanie strat spowodowanych przez wysoki poziom wody w Wiśle. "Straciliśmy co najmniej miesiąc, musimy nadrabiać stracony czas. Jest duże ryzyko, że przełoży się to na ostateczną datę zakończenia kontraktu" - powiedział rzecznik firmy Gulermak. 

Dziś rozpoczęły się przygotowania do wznowienia prac, opóźnienie potrwa jednak minimum miesiąc - mówi Piotr Kolasa, zastępca kierownika kontraktu. "Czekamy na opadnięcie wody, wtedy dokładnie będziemy mogli zidentyfikować straty. Na dzień dzisiejszy wydaje się, że opóźnienie będzie wynosiło co najmniej miesiąc" - powiedział Piotr Kolasa. 

Czytaj więcej: Przetarg na budowę fragmentu A18 unieważniony. Kosztorys przekroczono zaledwie o 1,5 proc.

Inwestycja za ponad 4 miliardy złotych

18 kilometrowy odcinek drogi S2 razem z mostem na Wiśle miał być oddany w sierpniu 2020 roku. W tym momencie realnym terminem zakończenia inwestycji jest jesień 2020. Łączna wartość inwestycji to prawie 4,5 miliarda złotych.

Więcej o: