Cyberpunk 2077. Odczytano zakodowaną wiadomość w materiałach promocyjnych gry

CD Projekt RED umieściło w materiałach promocyjnych gry Cyberpunk 2077 ukryte wiadomości. Wyjaśniło się m.in. to, dlaczego polskie studio nie udostępni publicznie zapisów rozgrywki.
Zobacz wideo

Wiadomości dla graczy ukryte zostały w materiałach promocyjnych udostępnionych po targach E3 2019, na których wystąpił m.in. Keanu Reeves. Dodatkowe informacje zawierał m.in. plik readme.txt, który znajduje się na Dropboksie CD Projekt RED.

CD Projekt RED udostępniło ukryte wiadomości dotyczące gry Cyberpunk 2077

W pliku tym uzasadniono m.in. powody, dla których studio nie pokaże publicznie zapisów rozgrywki:

Wreszcie, po miesiącach przygotowań, możemy podzielić się z wami dwoma projektami, nad którymi ciężko pracujemy – czyli nad zapowiedzią CP2077 oraz nowym gameplay demo. Demo zostało udostępnione tylko dla tych, którzy mieli szczęście zdobyć bilety na targi E3. (...)Powodem takiej decyzji jest chęć wykorzystania tych miesięcy pracy, jakie włożyliśmy w przygotowanie demo i pokazać je najpierw na targach E3 oraz gamescon. Gdybyśmy udostępnili gameplay już teraz, pokazywanie go na innych targach nie miałoby sensu i znacznie zmniejszyłoby szanse na zrobienie szumu wokół gry. Dlaczego potrzebujemy ekscytacji graczy? Żeby zainteresować ich Cyberpunkiem 2077 oraz, mamy nadzieję, przekonać ich do dania grze szansy

- czytamy w informacji. 

W zapewnienie, że CP2077 będzie świetną grą wkładamy nasze serca i dusze i chcielibyśmy, żeby jak największa liczba graczy się o niej dowiedziała i doświadczyła niesamowitej historii. Ponadto dzięki temu możemy liczyć na większą sprzedaż (w końcu nie jesteśmy organizacją charytatywną), a dobre wyniki pozwolą nam rozwijać się, podejmować kreatywne ryzyko i tworzyć nowe, dobre gry

- zapewnia CD Projekt RED. 

Cyberpunk 2077. Są wersje 

Poniżej znajduje się także wyjaśnienie, dlaczego firma przygotowała tylko dwie wersje gry - standardową oraz kolekcjonerską. Jej przedstawiciele uspakajają, że mimo tej "niedogodności" w Cyberpunk 2077 pojawi się wiele dodatków, co na pewno podniesie finalną wartość gry:

Dlaczego tylko dwie wersje? Bo gdy sami kupujemy gry w przedsprzedaży, nie lubimy musieć konsultować się z Wikipedią, żeby porównać zawartość poszczególnych wersji gry. Proponujemy prosty układ: edycję standardową, którą wybierze większość graczy, oraz limitowaną Edycję Kolekcjonerską. (...) Jeśli chcecie dać nam dodatkowe wsparcie to już teraz możecie zamówić grę w tzw. systemie pre-order lub poczekajcie na więcej materiałów promocyjnych z gry: naszym celem jest to, żebyście cieszyli się z gry oraz nie żałowali zamówienia jej w przedsprzedaży.

Kolejna wiadomość została przekazana graczom w postaci kodu. Po jego odszyfrowaniu pojawia się komunikat, w którym firma zachęca do śledzenia jej profilu na Twitterze, gdzie w kolejnych tygodniach możemy spodziewać się nowych informacji na temat Cyberpunk 2077.

Więcej o: