Paryż. Pierwsza ofiara śmiertelna wśród użytkowników elektrycznych hulajnóg

Młody mężczyzna jeżdżący na elektrycznej hulajnodze zginął w Paryżu w poniedziałek wieczorem po uderzeniu przez ciężarówkę. Jest to pierwsza ofiara śmiertelna związana z popularnymi w stolicy Francji pojazdami.
Zobacz wideo

Jadący na elektrycznej hulajnodze 25-latek został w poniedziałek wieczorem potrącony przez ciężarówkę w rejonie Goutte d'Or w 18. dzielnicy Paryża. Jak podał francuski serwis The Local, do wypadku doszło na jednym ze skrzyżowań. Mężczyzna został przewieziony karetką do szpitala, lecz zmarł z powodu odniesionych obrażeń.

Policja wszczęła dochodzenie w celu ustalenia dokładnej przyczyny wypadku. Kierowca ciężarówki był przesłuchiwany przez policję, ale jak zapewnili funkcjonariusze, nie był pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Jak sugerują francuskie media, kierowca ciężarówki miał pierwszeństwo na skrzyżowaniu, gdzie doszło do wypadku. Może potwierdzić to nagranie video z miejsca wypadku, które analizują policjanci.

Problematyczne hulajnogi

We Francji, podobnie jak w innych krajach, gdzie popularne są elektryczne hulajnogi, rośnie liczba doniesień o wypadkach z udziałem tych pojazdów. W Polsce podobnie. 29 maja miał miejsce kolejny wypadek z udziałem hulajnogi. Nastolatek na hulajnodze elektrycznej potrącił pieszą w alejach Jerozolimskich w Warszawie. Kobieta trafiła do szpitala. Podobnie, 15 maja na Krakowskim Przedmieściu w stolicy nastolatek wjechał elektryczną hulajnogą w pieszą. I ta kobieta była hospitalizowana. W odpowiedzi na kolejne wypadki z udziałem hulajnóg zmiany w prawie zapowiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Jak potwierdził serwis Transport Publiczny, szef resortu zapewnił, że w niedalekim czasie nastąpi przyjęcie nowych przepisów dot. poruszania się hulajnóg elektrycznych w przestrzeni miejskiej. Mają być traktowane jak pojazdy, prawdopodobnie pod groźbą mandatu ich użytkownicy będą mogli poruszać się na hulajnodze elektrycznej wyłącznie po ścieżce rowerowej. Nowe przepisy dot. hulajnóg wprowadziły już inne państwa europejskie, m.in. Niemcy, Belgia czy Hiszpania.

Zobacz wideo
Więcej o: